Żywienie

Żywienie
Redakcja

Właściwe żywienie psów kastrowanych

Ważne jest także kontrolowanie częstotliwości spożywanych przez pupila posiłków, w przeciwnym razie może wystąpić u niego nadwaga. Jaka karma dla psa po kastracji będzie najlepsza? Jak zadbać o właściwe żywienie pupila po zabiegu?

Żywienie
Redakcja

Karma dla chihuahua – żywienie psa rasy chihuahua

Bardzo ważnym aspektem troski o dobrostan tych miniaturowych czworonogów jest kontrolowanie ich masy ciała oraz dbanie o to, aby ich dieta była prawidłowa. Rodzi się więc pytanie: jaka karma dla chihuahua będzie najlepsza?

Żywienie
Redakcja

Płatki owsiane dla psa – czy pies może jeść płatki owsiane?

Niektórzy opiekunowie zastanawiają się, czy pies może jeść płatki owsiane. Jak tego rodzaju produkt wpływa na zdrowie zwierzęcia i czy może stanowić element jego codziennej diety? Sprawdźmy, co o płatkach owsianych dla psa sądzą eksperci do spraw żywienia.

Żywienie
Redakcja

Czy pies może jeść chleb?

Czy psy mogą jeść chleb bez szkody dla zdrowia? Sprawdźmy, co uważają na ten temat eksperci do spraw żywienia zwierząt.

Żywienie
Redakcja

Jaka karma dla psa ze schroniska?

Sprawdź jaka karma dla psa ze schroniska będzie najlepsza oraz w jaki sposób możesz wesprzeć działalność lokalnego ośrodka dla bezdomnych psów

Wesoły pies na spacerze
Żywienie
Małgorzata Głowacka

Letnia dieta dla psa

Kiedy na dworze robi się gorąco, nasze czworonogi wymagają od nas więcej troski.

Nie przegap nowych porad!

Wyślemy Ci email z nowymi artykułami.

Popularne w kategorii

Żywienie - najważniejsze informacje

Jeśli debiutujesz w roli właściciela psa, możesz czuć się zagubiony z powodu natłoku informacji. Zasięganie rad u znajomych zazwyczaj kończy się bólem głowy. Każdy daje inne wskazówki, a uzasadnienia bywają fantastyczne.

Jeśli masz psa od pewnego czasu, dobrze wiesz, jak trudno czasami dobrać właściwą karmę, smakującą pupilowi, zdrową i najlepiej tanią. Gdzie szukać rzetelnych informacji pochodzących od specjalistów?

Każdy pies jest inny i inaczej będzie reagował na różne składniki karmy. Sięgnij po źródło, które pomoże Ci zdecydować, co jest najlepsze dla Twojego psa! Poznaj i zrozum najistotniejsze zasady żywienia psów i wyrób sobie własną opinię na temat karm, zamiast tylko słuchać, co inni mają do powiedzenia.

W jaki sposób opanujesz tak obszerną wiedzę?

Poprowadzimy cię krok po kroku, zaczynając od podstawowych informacji i dorzucając zdjęcia, byś mógł lepiej zrozumieć, o czym jest mowa.

Nie tylko dowiesz się, jaki wpływ na funkcjonowanie pupila mają poszczególne składniki pożywienia, ale uświadomisz sobie, jak wiele jest mitów, w które wierzymy. Nierzadko mają one negatywny wpływ na zdrowie psa!

Białka, węglowodany, tłuszcze, składniki mineralne, witaminy… codziennie o nich słyszymy. Jednak nie chodzi tylko o ich obecność w karmie. Muszą występować w niej w odpowiedniej postaci i proporcjach. Dzięki wiedzy zaczerpniętej z poradnika zrozumiesz potrzeby żywieniowe Twojego psa i nie pozwolisz się nikomu oszukać.

RASY PSÓW

newsletter

Otrzymuj informacje
o najnowszych poradach prosto do swojej skrzynki

Podaj swój adres