środa, 23 stycznia 2019

Zimowa maść do łapek i nosa

3 stycznia 2018 07:10 Zostaw komentarz

EN_90087697_0003Dla psów szkodliwsza od zimnej nawierzchni jest sól, którą posypuje się chodniki. Do ochrony poduszek psich łap, aby nie pękały, zwykle poleca się wazelinę. Nie jest to najlepszy pomysł, bo choć wazelina tworzy skuteczną barierę między skórą a powierzchnią, po której pies stąpa, to w żaden sposób nie nawilża i nie odżywia szorstkich poduszek. Paradoksalnie, na dłuższą metę poduszki wysychają i pękają, ponieważ są odcięte od powietrza i wilgoci, a zbyt gruba warstwa wazeliny jest trudna do usunięcia i „plombuje” brud na dobre. Dlatego proponujemy, aby zrobić psu miły podarek na Mikołajki i zrobić własną, superdożywczą maść do łapek i wyschniętego nosa!
Przygotujcie:
– mały rondelek
– mały szczelny pojemnik z pokrywką, suchy i czysty (szklany lub metalowy,
nie plastikowy!) – może to być puszka po paście do butów, po zużytej pomadce czy szeroki i płaski słoik po dżemie lub świeczce.
– 2 łyżki stołowe oliwy
– 2 łyżki oleju kokosowego
– 1 łyżka stołowa masła shea
– 1 łyżka prawdziwego wosku pszczelego (można odkroić w tym celu kawałek świeczki)
Wykonanie:
1) Włóż wszystkie składniki do rondelka i na małym ogniu podgrzej,
aby się rozpuściły. Mieszaj do uzyskania jednolitej masy.
2) Ostrożnie przelej płynną masę do przygotowanego pojemnika. Uważaj, poparzenie się gorącym olejem jest bardzo niebezpieczne! Pojemnik dotykaj jedynie przez ściereczkę.
3) Odstaw pojemnik z maścią, aby ostygła. Smaruj nią pupilowi poduszki łap tuż przed wyjściem na śnieg i lód. Jeśli Twój pies ma przesuszony nos,
bo np. wyleguje się przy kaloryferze, również możesz użyć maści.
Uwagi:
Nie przechowuj maści w zbyt ciepłym miejscu i zużyj ją w przeciągu 1-2 lat.
Nie smaruj maścią łapek, jeśli na poduszkach są niezagojone rany
i głębokie pęknięcia – powinien je obejrzeć weterynarz i zaordynować leczenie.

Zimowa maść do łapek i nosa Reviewed by on . Dla psów szkodliwsza od zimnej nawierzchni jest sól, którą posypuje się chodniki. Do ochrony poduszek psich łap, aby nie pękały, zwykle poleca się wazelinę. Nie Dla psów szkodliwsza od zimnej nawierzchni jest sól, którą posypuje się chodniki. Do ochrony poduszek psich łap, aby nie pękały, zwykle poleca się wazelinę. Nie Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top