środa, 13 grudnia 2017

Zakaz trzymania psów na łańcuchu – tylko w kojcu

12 października 2017 08:30 Zostaw komentarz
ADAM LAWNIK / EAST NEWS Psy na lancuchu pilnujace obejscia, wies Brzostowo.

ADAM ŁAWNIK / EAST NEWS

Zakaz trzymania psów na łańcuchu – tylko w kojcu

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt przygotował nową ustawę o ochronie zwierząt. Poparcie dla zmian osobiście deklaruje Jarosław Kaczyński. 

Znajdą się w niej nowe zapisy: zakaz trzymania psów na łańcuchach, hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania czworonogów w cyrkach, a także podwyższenie kar za znęcanie się nad zwierzętami.

– W naszym kraju dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich krajach tego nie można. Trzeba z tym skończyć – podkreślał Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Łódź.

Szef Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt Paweł Suski z PO mówi, że choć niektóre elementy projektu wzbudziły duże zainteresowanie, to najważniejsze są zmiany systemowe. – Proponujemy nową formułę prowadzenia schronisk, obowiązkowe czipowanie wszystkich polskich psów i zmianę zasad pracy inspekcji weterynaryjnej. Ma to pomóc w uszczelnieniu systemu finansowania ochrony zwierząt – wylicza w „Rzeczpospolitej”.

Łańcuch – polska tradycja?

Podobną nowelizację zespół przygotował już w ubiegłej kadencji Sejmu, jednak władze klubu PO skierowały ją do prac tak późno, że projektu nie udało się uchwalić przed wyborami. Według dziennikarzy „Rzeczpospolitej” nieoficjalnie mówiło się, że PO bała się gniewu koalicyjnego PSL. Ludowcy nazywali trzymanie psów na łańcuchach „polską tradycją”.

Cezary Wyszyński z Ruchu Na Rzecz Zwierząt „Viva” nie kryje satysfakcji z zapowiedzi polityków PiS. – Dzięki tej ustawie możemy dołączyć do czołówki cywilizowanych krajów.

Projekt ustawy ma trafić do Sejmu wkrótce.

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zakaz trzymania psów na łańcuchu – tylko w kojcu Reviewed by on . [caption id="attachment_33230" align="alignleft" width="300"] ADAM ŁAWNIK / EAST NEWS[/caption] Zakaz trzymania psów na łańcuchu - tylko w kojcu Parlamentarny Z [caption id="attachment_33230" align="alignleft" width="300"] ADAM ŁAWNIK / EAST NEWS[/caption] Zakaz trzymania psów na łańcuchu - tylko w kojcu Parlamentarny Z Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top