poniedziałek, 25 marca 2019

Zagrać na wyobraźni

27 lipca 2018 07:00 Zostaw komentarz

gry_dla dzieci

Zagrać na wyobraźni

Psy często stają się bohaterami gier dla dzieci. Nasze pociechy mogą się nimi opiekować, szkolić je i przeżywać niezwykłe przygody wędrując po kolorowych planszach lub wirtualnych poziomach. Czego nauczą się podczas takiej zabawy?

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że gry i zabawy stanowią ważny element rozwoju dziecka. Pozytywnie wpływają na pracę wyobraźni, kształtują emocje, uczą interakcji i współpracy z innymi dziećmi, rozwijają myślenie i pamięć. Tak zwane gry edukacyjne sprzyjają również poszerzaniu wiedzy. Jeżeli gra jest dobrze dobrana do wieku i zainteresowań dziecka, z pewnością skorzysta ono na takiej zabawie. Jeśli na dodatek bohaterami są ulubione zwierzątka, twoja pociecha będzie zachwycona. A i dorośli z pewnością nie będą się nudzić.

Układanki, puzzle, karty

Do gier tradycyjnych zaliczamy gry planszowe, karciane, klocki, puzzle i inne. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w zabawie może wziąć udział cała rodzina. To jeden z ciekawszych sposobów spędzania czasu z dziećmi. W wielu grach wykorzystano psie motywy. Wśród układanek znajdziemy te z ulubioną rasą oraz zabawnymi sytuacjami, w których sfotografowano czworonogi. Bohaterami puzzli mogą być rozkoszne szczeniaki, buldożek francuski świętujący urodziny czy pies w hamaku. Wybór jest ogromny. Układanki z większą liczbą części będą odpowiednie dla starszych dzieci, z mniejszą – przypadną do gustu niecierpliwym maluchom. Gdy pochłonie je zabawa, bądźmy czujni, by czegoś nie połknęły. Najpopularniejsi producenci układanek to Trefl, Schmidt i Castor. Dla najmłodszych przewidziano również drewniane puzzle o różnych kształtach, np. w formie siedzącego psa.
Możliwość wspólnej zabawy dają także klocki. Rozwijają wyobraźnię dziecka, kreatywność i logiczne myślenie. Jeżeli nasza pociecha lubi psich bohaterów, zainteresujmy się klockami LEGO. W serii Friends znajdziemy wystawę psów, weterynarza, domek dla pieska, a w City – patrol policji z psami. Niezwykle bogatą ofertę czworonożnych figurek przygotowała firma Playmobil. W serii gospodarstwo rolne mamy do wyboru zestawy z pieskami różnych ras, np. dogami lub owczarkami niemieckimi ze szczeniętami, rodzinę dalmatyńczyków, berneńczyków czy border collie. Dodatkowo w kompletach są smycze, zabawki, a nawet posłanie i buda.
Kiedy dzieci znudzą się klockami, możemy podsunąć im karty. Dzięki grze „Psy rasowe” firmy 9 Planet cała rodzina zdobędzie doświadczenie w hodowli i będzie rywalizować o psa championa. „Gracze wybierają specyficzne cechy psów z posiadanych przez siebie kart. Jeśli poprawnie wytypują najlepszą wartość, mogą pokazać swojego psa na wystawie (…). Gra nie wymaga znajomości ras psów, ułatwia natomiast ich poznanie” – opisuje zasady zabawy producent.
Ciekawą pozycją dla wielbicieli kudłatych czworonogów jest gra firmy Aleksander. To jeszcze jedna wersja dobrze znanego Memo (Memory), w której trzeba zapamiętać położenie poszczególnych kart i dobrać je w pary. Bohaterami są oczywiście nasi czworonożni przyjaciele. Ta gra ma również walor edukacyjny: podobnie jak poprzednia, pozwala poznać różne rasy psów.

Pages →  1 2

Zagrać na wyobraźni Reviewed by on . Zagrać na wyobraźni Psy często stają się bohaterami gier dla dzieci. Nasze pociechy mogą się nimi opiekować, szkolić je i przeżywać niezwykłe przygody wędrując Zagrać na wyobraźni Psy często stają się bohaterami gier dla dzieci. Nasze pociechy mogą się nimi opiekować, szkolić je i przeżywać niezwykłe przygody wędrując Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top