wtorek, 20 lutego 2018

Zaginął mi pies!

2 marca 2015 14:21 Zostaw komentarz

Zaginął mi pies!

Mój Hiro jest „uciekalskim” psem. To znaczy, jest bardzo kochany i ogólnie posłuszny, ale potrafi się zapomnieć i na spacerze np. w parku polecieć w siną dal za innym pieskiem albo wiewiórką. Bardzo się boję, że Hiro mi kiedyś zaginie na dobre. Nie wiem, co bym wtedy zrobiła. Jakie kroki powinnam podjąć najpierw?„.

1) Zadzwoń  od razu  do schroniska, które działa w Twojej gminie (jeśli mieszkasz na terenie Warszawy, zadzwoń do Schroniska „Na Paluchu”: tel. 22 846 02 36), do Straży Miejskiej (tel. 112) oraz do Lecznic Weterynaryjnych z Twojego regionu. Jeśli pies był zaczipowany – również do Urzędu Miasta. Dowiaduj się telefonicznie przez kilka najbliższych  dni.
2) Rozwieś ogłoszenia w okolicy, najlepiej ze zdjęciem zagubionego zwierzaka;
3) Skontaktuj się z Fundacjami i Stowarzyszeniami zajmującymi się bezdomnymi zwierzętami, które działają na terenie, na którym doszło do zaginięcia psa.
4) Bardzo skuteczne – ponieważ szybko docierają do mieszkańców całej Polski – są ogłoszenia umieszczone w internecie, choćby na Facebooku.
5) Jeśli udało się odnaleźć zaginione zwierzę w schronisku, aby je odebrać należy mieć ze sobą dowód tożsamości oraz dokument potwierdzający, że jfaktycznie jesteśmy właścicielami psa (jego zdjęcie, książeczkę zdrowia zwierzęcia itp.).
W przypadku wątpliwości schronisko ma prawo skontaktować się z przychodnią weterynaryjną, w której pies był szczepiony.

Cytujemy informator Schroniska „Na Paluchu”: „Zwierzęta pojawiają się czasami w schronisku po długim okresie od momentu zagubienia Zdarza się, że przypadkowy znalazca przygarnia zwierzę podejmując na własną rękę poszukiwania właściciela, a dopiero po nieskutecznych działaniach szuka dla niego nowych opiekunów lub zwraca je do schroniska. Dlatego bezpośrednio po zagubieniu powinieneś przynajmniej raz w tygodniu odwiedzać schronisko, a w późniejszym stadium poszukiwań przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli nie zachowasz tego cyklu, istnieje ryzyko, że możesz na zawsze rozstać się ze swoim pupilem, gdyż schronisko nie chcąc doprowadzać do przepełnienia i związanych z tym zagrożeń, a także nie mając gwarancji, że właściciel w ogóle się zgłosi – ma prawo już po 15 dniach od daty przybycia oddać zwierzę do adopcji. (…) Pamiętaj, że przez 15 dni od momentu przybycia zwierzęcia do schroniska, podlega ono kwarantannie – podczas której obserwujemy jego stan zdrowia i zachowanie. W tym czasie nie można nikomu wydać zwierzęcia (za wyjątkiem prawowitego właściciela) – tak więc jest to bezpieczny okres na podjęcie intensywnych poszukiwań „zguby”. Po upływie tego czasu schronisko ma prawo oddać zwierze do adopcji!„.

Zaginął mi pies! Reviewed by on . Zaginął mi pies! "Mój Hiro jest "uciekalskim" psem. To znaczy, jest bardzo kochany i ogólnie posłuszny, ale potrafi się zapomnieć i na spacerze np. w parku pole Zaginął mi pies! "Mój Hiro jest "uciekalskim" psem. To znaczy, jest bardzo kochany i ogólnie posłuszny, ale potrafi się zapomnieć i na spacerze np. w parku pole Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top