czwartek, 21 marca 2019

Zabawki dla psów

19 października 2018 06:00 19 komentarzy
Zabawki dla psów

Zabawki dla psów

Zabawki dla psów

Nie wszystkie sklepowe zabawki trafiają w psie gusta. Nasze psy dobrze wiedzą, że najlepsze zabawki to takie, które można rozgryźć lub porwać na kawałki. Czworonogi uwielbiają domowej roboty szarpaki i łamigłówki. Nasi zręczni i pomysłowi czytelnicy na Forum PP proponują własne „przepisy” na zabawki. Dzielcie się z nami swoimi pomysłami i piszcie na adres: klub@pies.pl.

SWETROWY KŁĄB

Składniki:
– dwa swetry
– chrupki – najlepiej małe, suche krokiety
Przygotowanie:
1. Rozkładamy pierwszy sweter tak, jakby wisiał na wieszaku.
2. W rękawy, między przednią a tylną część materiału i na środek swetra kładziemy smaczki.
3. Zawiązujemy sweter i jeszcze raz kładziemy na środek smaczki.
4. Ponownie zawijamy.
5. Obwiązujemy pierwszy sweter drugim swetrem i dajemy psu do rozpracowania.
Zabawkę można dać przed naszym wyjściem do szkoły lub do pracy 🙂
Autor: Agata Dembińska

 

WYCIĄGNIJ SMAKOŁYK

Dominika Brząkała

WYCIĄGNIJ SMAKOŁYK

„Do przygotowania zabawki potrzebujemy: plastikowe pudełko, dwa słoiczki po koncentracie pomidorowym, trzy nakrętki, 4 koraliki (3 małe i 1 duży ), taśmę izolacyjną lub srebrną typu duct tape, cienki miękki drucik o długości ok. 20 cm ( fot. 1.1-1.5).
1) Na dnie pudełka wykonujemy 5 otworów (fot. 2.1-2.2)
2) Po środku każdej z nakrętek wykonujemy po jednym otworze (fot. 3) (UWAGA! Jeżeli jest Ci ciężko wykonać te otwory, poproś o pomoc kogoś dorosłego!)
3) Bierzemy kawałek drutu i zginamy go w połowie. Nakładamy mały koralik (fot. 4.1-4.2), wkładamy w dziurkę w nakrętce i wkładamy w otwór w pudełku (fot. 5.1-5.2). Wykonujemy to dwukrotnie (fot. 6).
4) Bierzemy duży koralik i nakładamy na drucik, który potem wkładamy do otworu w nakrętce i przyklejamy taśmą bezbarwną (fot. 7.1-7.2)
5) Wszystkie elementy ustawiamy tak jak na fot. 9. Pod środkową nakrętkę i słoiczki umieszczamy smakołyki, a zadaniem psa jest je stamtąd wyciągnąć”.
Autor: Dominika B.
Uwaga – pies może bawić się w wyciąganie smakołyków wyłącznie w obecności opiekuna. Żaden element drutu nie powinien wystawać (ponieważ może podrapać pysk i nos psa), dlatego druciki powinny być starannie zaklejone taśmą izolacyjną lub srebrną. Żaden koralik nie może być ruchomy, aby pies nie mógł go oderwać/odgryźć i połknąć – przy. red.
Kliknij na obrazek, aby go powiększyć.

Pages →  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Zabawki dla psów Reviewed by on . [caption id="attachment_17216" align="alignleft" width="192"] Zabawki dla psów[/caption] Zabawki dla psów Nie wszystkie sklepowe zabawki trafiają w psie gusta. [caption id="attachment_17216" align="alignleft" width="192"] Zabawki dla psów[/caption] Zabawki dla psów Nie wszystkie sklepowe zabawki trafiają w psie gusta. Rating: 0

komentarze (19)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top