poniedziałek, 11 grudnia 2017

Owczarek niemiecki skoczył i odgryzł chłopcu ucho

4 października 2017 12:41 Zostaw komentarz
Fot: EAST NEWS/MAGDALENA SZWEDKOWICZ- KOSTRZEWA

Fot: EAST NEWS/MAGDALENA SZWEDKOWICZ- KOSTRZEWA

Owczarek  niemiecki skoczył i odgryzł chłopcu ucho

Owczarek niemiecki odgryzł ucho 9 – letniemu Kacprowi. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, w jednym z mieszkań w Jaworznie na Śląsku.

9- latek nie pierwszy raz odwiedzał Jakuba, swojego szkolnego kolegę i przyjaciela. Mama Jakuba jest matką chrzestną Kacpra. Według mamy Kacpra, dwa tygodnie przed wypadkiem chłopiec nawet spał z tym psem.

Owczarek niemiecki rzucił się na Kacpra tuż po wejściu do mieszkania. Do tej pory pies nie wykazywał agresji, był też szczepiony. Ponieważ w mieszkaniu nie było osób dorosłych,  Kacper wraz z kolegą pobiegli do mamy Kacpra, która natychmiast wezwała pogotowie oraz policję.

Pogotowie zabrało chłopca do szpitala, a w tym czasie policjanci przeszukali mieszkanie z psem i znaleźli odgryzione ucho, które na sygnale dostarczyli do szpitala. 9- latek jest leczony w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Na razie ucho zostało przyszyte do powłok brzusznych chłopca.  Kiedy rana na głowie się oczyści, lekarze zrekonstruują małżowinę uszną. – To trudny narząd do odtworzenia, skomplikowany. Myślę, że chłopiec będzie słyszał, bo ucho środkowe nie zostało naruszone, jednak pod warunkiem, że przewód słuchowy nie ulegnie zarastaniu, co się zdarza przy ranach zakażonych. Teraz najistotniejsze to żeby rana się zagoiła – mówił w TVN24 otolaryngolog dziecięcy Ireneusz Bielecki , kierownik oddziału laryngologii w GCZD.

Sprawę bada już policja w Jaworznie. – Ustalamy co Kacer robił przed wypadkiem, czy chciał na przykład pogłaskać psa. Owczarek prawdopodobnie zaatakował instynktownie w obronie terytorium – wyjaśniał TVN24 Tomasz Obarski, rzecznik jaworznickiej policji.

– Syn już chyba nigdy nie podejdzie do dużych psów – przypuszcza mama Kacpra.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Owczarek niemiecki skoczył i odgryzł chłopcu ucho Reviewed by on . [caption id="attachment_33083" align="alignleft" width="300"] Fot: EAST NEWS/MAGDALENA SZWEDKOWICZ- KOSTRZEWA[/caption] Owczarek  niemiecki skoczył i odgryzł ch [caption id="attachment_33083" align="alignleft" width="300"] Fot: EAST NEWS/MAGDALENA SZWEDKOWICZ- KOSTRZEWA[/caption] Owczarek  niemiecki skoczył i odgryzł ch Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top