poniedziałek, 11 grudnia 2017

Z wiatrem w zawody

10 kwietnia 2017 13:58 Zostaw komentarz

_dsc6334Z wiatrem w zawody

W pierwszy kwietniowy weekend Wieliszew k. Legionowa stał się stolicą psich zaprzęgów. Odbyły się tam międzynarodowe zawody Wieliszew Cup zaliczane do Pucharu Świata. Najlepsi zawodnicy i najszybsze psy dali z siebie wszystko i pokazali piękne widowisko!

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Alaska oraz Wójt Gminy Wieliszew. Na dwa dni to niewielkie miasteczko było stolicą sportów zaprzęgowych. Udział wzięli zawodnicy z sześciu krajów, którzy rywalizowali w kilku konkurencjach: z jednym psem (canicross, bikejoring, scooter), z większymi zaprzęgami liczącymi do ośmiu psów (jechali na wózkach). Dla dzieci zorganizowano Bieg Samojeda, czyli wyścig podczas którego maluchy mogły biec z własnym lub pożyczonym psem, oraz Bieg z Psem o Puchar Wójta Gminy Wieliszew, w którym swoich sił próbowali mieszkańcy gminy.

Jedną z gwiazd zawodów była mistrzyni świata w bikejoringu Agnieszka Jarecka. Była to niepowtarzalna okazja, żeby na żywo zobaczyć ją w akcji. Oprócz Agnieszki Jareckiej do dwudniowych zmagań stanęli inni utytułowani zawodnicy – medaliści mistrzostw świata i Europy, a także amatorzy, dla których był to początek przygody ze sportem zaprzęgowym.

Na malowniczej trasie w Wieliszewie można było podziwiać zarówno psy zaprzęgowe ras północnych, jak i najszybsze psy przystosowane specjalnie do tego typu zawodów – wyścigowe eurodogi. Na zawodach zaprezentowała się również zawodniczka Klubu Sportowego Alaska – Justyna Gettel wraz ze swoim zaprzęgiem, w skład którego wchodzą psy z adopcji. Justyna od lat z powodzeniem łączy dwie pasje, jaką są zaprzęgi i pomoc psom w potrzebie.

wieliszew cup 2017

Justyna Gettel z adopciakami

wieliszew cup 2017

Niepokonana Agnieszka Jarecka na trasie zawodów

wieliszew cup 2017

wieliszew cup 2017

wieliszew cup 2017

Zapisz

Z wiatrem w zawody Reviewed by on . Z wiatrem w zawody W pierwszy kwietniowy weekend Wieliszew k. Legionowa stał się stolicą psich zaprzęgów. Odbyły się tam międzynarodowe zawody Wieliszew Cup zal Z wiatrem w zawody W pierwszy kwietniowy weekend Wieliszew k. Legionowa stał się stolicą psich zaprzęgów. Odbyły się tam międzynarodowe zawody Wieliszew Cup zal Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top