środa, 21 lutego 2018

Z grzywką czy bez?

30 października 2017 08:31 Zostaw komentarz

Dobre miejsce na salon

Jeśli nie zniechęca nas ogrom wiedzy, którą trzeba zdobyć, pora zastanowić się nad lokalizacją salonu. Słowo „salon” zakłada działalność ograniczoną do konkretnej przestrzeni, ale część fryzjerów świadczy też usługi w domach klientów.
Posiadanie własnego lokalu ma dużo zalet, zacznijmy więc od ogólnych wskazówek dotyczących lokalizacji. Jeśli działalność ma być prowadzona w dużym mieście, usytuowanie salonu nie ma aż tak dużego znaczenia, popyt na usługi tego rodzaju jest bowiem dość duży. Klientów mają również salony mieszczące się w miejscowościach liczących pięć tysięcy mieszkańców lub mniejszych, ale znajdujących się w pobliżu większych miast. W małym miasteczku czy na wsi groomer może okazać się niepotrzebny, mimo że świadomość właścicieli w kwestii pielęgnacji psów jest coraz większa.
Kolejna decyzja przyszłego fryzjera wiąże się z tym, czy zamierza on prowadzić działalność stacjonarną, czy mobilną. W drugim przypadku będzie musiał korzystać z infrastruktury w domu klienta (łazienka, miejsce do strzyżenia, itp.), a potrzebny sprzęt wozić ze sobą, a to z  oznacza, że przyda się prawo jazdy i samochód. Zaletą takiego rozwiązania jest brak czynszu za wynajem lokalu czy zwiększonych opłat podatku od własnej nieruchomości, w której zarejestrujemy działalność. W salonie fryzjerskim można za to mieć wannę dostosowaną do wielkości psów oraz wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria. Można też poprosić właściciela, aby na czas zabiegu poszedł na zakupy. Z własnego domu wyprosić się go raczej nie da. Większość groomerów potwierdza, że zwierzęta zachowują się dużo spokojniej, gdy właściciela nie ma obok. Zazwyczaj to zdenerwowanie opiekuna powoduje wzrost stresu u jego psa. Część salonów za obecność pana czy pani podczas zabiegu dolicza nawet 50 proc. ceny!
Decydujemy się na lokal stacjonarny? Pytanie następne: czy wykorzystamy powierzchnię własną, czy wynajętą? Jeśli możemy wygospodarować pomieszczenia w swoim domu (w mieszkaniu to raczej niemożliwe), obniży to koszty działalności o czynsz, który zwłaszcza w centrach miast, jest dość wysoki. Możemy oczywiście znaleźć lokal komunalny lub spółdzielczy, w niskiej cenie najmu, ale zapewne wymagający remontu, więc przy takim rozwiązaniu trzeba mieć większy kapitał początkowy.
Możemy również pomyśleć o zatrudnieniu się w salonie innego groomera, choć na to raczej nie ma zbyt dużych szans. Równie mało prawdopodobna jest możliwość znalezienia gabinetu weterynaryjnego, który udostępniłby część powierzchni na nasze usługi. Lekarze zainteresowani tą tematyką często sami kończą kurs groomerski i nie chcą zatrudniać kolejnej osoby.

Pages →  1 2 3 4 5

Z grzywką czy bez? Reviewed by on . Dobre miejsce na salon Jeśli nie zniechęca nas ogrom wiedzy, którą trzeba zdobyć, pora zastanowić się nad lokalizacją salonu. Słowo „salon” zakłada działalność Dobre miejsce na salon Jeśli nie zniechęca nas ogrom wiedzy, którą trzeba zdobyć, pora zastanowić się nad lokalizacją salonu. Słowo „salon” zakłada działalność Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top