środa, 23 stycznia 2019

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji rozstrzygnięte

11 września 2018 06:07 Zostaw komentarz

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji

fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji rozstrzygnięte

W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących.

W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony. Poza konkursem – na zasadzie honorowego uczestnictwa – udział wzięła reprezentacja Straży Granicznej. Zawody odbywały się na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

1-290130Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sędzią głównym zawodów był kierownik ZKP w Sułkowicach mł. insp. Marek Hańczuk, a zastępcą sędziego podinsp. Grzegorz Wiorowski, na co dzień zastępca kierownika sułkowickiego zakładu.1-290098

Po raz pierwszy zdarzyło się, że dwóch zawodników z pierwszej trójki uzyskało identyczną liczbę punktów. O kolejności miał zaważyć wynik konkurencji tropienia śladów ludzkich. Okazało się jednak, że i w pracy węchowej liczba punktów była taka sama. Sędzia główny zadecydował więc, że zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie sumy punktów z konkurencji wykonywanych w tandemie człowiek – pies.

Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajął sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl, reprezentujący KWP w Bydgoszczy, który uzyskał 453 punkty. Drugie miejsce przypadło asp. Robertowi Bożkowi z psem Haber z KWP w Rzeszowie, który zdobył 437 punktów ( w tym łącznie ze wszystkich konkurencji z psem 375 p). Trzecie miejsce zajął natomiast st. asp. Andrzej Francuz z psem Iną z KWP w Opolu, który zdobył także 437 punktów, ale w konkurencjach z psem zsumowało się ich 352.

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji

fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997

Drużynowo pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja KWP w Poznaniu w składzie: asp. sztab. Marek Sot – kierownik drużyny oraz przewodnicy asp. Krzysztof Berek z psem Master i sierż. sztab. Patrycja Wojtas z psem Kostur (868 punktów). Drugie miejsce zajęła drużyna KWP w Krakowie w składzie: kierownik asp. sztab. Paweł Bień oraz asp. sztab. Bartłomiej Łękawa z psem Harnaś i asp. sztab. Wiesław Zagórski z psem Icon (844 punkty). Trzecią lokatę zdobył zespół KWP w Bydgoszczy w składzie: kierownik podkom. Dawid Ludkowski oraz asp. sztab. Marian Auguściński z psem Iskra i sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl (839 punktów).

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji

fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997

Czy szkolenie psa to inwestycja w edukację? Piszemy o tym TUTAJ.

źródło: policja.pl

 

XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji rozstrzygnięte Reviewed by on . [caption id="attachment_35904" align="alignright" width="300"] fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997[/caption] XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji rozstrzygnię [caption id="attachment_35904" align="alignright" width="300"] fot. Paweł Ostaszewski/ Policja 997[/caption] XVIII Mistrzostwa Kynologiczne Policji rozstrzygnię Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top