środa, 23 stycznia 2019

Xiongxiong czeka na pana

8 maja 2018 08:03 Zostaw komentarz

Xiongxiong czeka na pana Xiongxiong czeka na pana

Od 8 lat pies, którego imię znaczy „mały niedźwiedź”, codziennie odprowadza swojego pana na stację metra, po czym spokojnie czeka na stacji jego powrót.

Pies nie ma obroży ani smyczy, nie jest do niczego przywiązany. Ma 15 lat. Codziennie około godziny 7:00-8:00 rano przychodzi ze swoim panem na stację metra w mieście Chongqing na południu Chin. Mężczyzna wsiada do pociągu i odjeżdża do pracy, a Xiongxiong zostaje, siada przed wejściem i czeka 12 godzin aż jego pan skończy pracę i znów pojawi się na stacji. I tak od 8 lat… czyli odkąd mężczyzna adoptował psa.

Pasażerowie określają Xiongxionga jako psa dobrego, niegroźnego, który lubi być głaskany i nie je niczego, co dostaje od obcych.

To kolejny taki przypadek psiej lojalności, która staje się legendą godną pomnika. W latach 20. w Japonii sławny stał się pies Hachiko, który codziennie czekał na swojego pana na stacji kolejowej, nawet 9 lat po śmierci właściciela. Pomnik wiernego czworonoga postawiono przed stacją kolejową Shibuya w Tokio.

Xiongxiong stał się stałym „elementem krajobrazu” stacji. Ponieważ pasażerowie zaczęli umieszczać w mediach społecznościowych jego zdjęcia i kręcić sobie z nim filmiki, pies stał się tak popularny, że wiele osób przyjeżdża na stację tylko po to, by zrobić sobie z nim zdjęcie.

Xiongxiong czeka na pana Reviewed by on . Xiongxiong czeka na pana Od 8 lat pies, którego imię znaczy "mały niedźwiedź", codziennie odprowadza swojego pana na stację metra, po czym spokojnie czeka na st Xiongxiong czeka na pana Od 8 lat pies, którego imię znaczy "mały niedźwiedź", codziennie odprowadza swojego pana na stację metra, po czym spokojnie czeka na st Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top