sobota, 20 stycznia 2018

Wyniki konkursu na imię dla psa z okładki numeru 11/2016

14 listopada 2016 15:01 Zostaw komentarz

Najfajniejsze imię dla saluki z listopadowej okładki wymyśliła użytkowniczka Elżbieta Nowicka – gratulujemy! Nagrodzone imię to Florence.

Czytelniczka uzasadniła swój pomysł tak: „A cóż to za blond piękność patrzy na nas z okładki? Powiedzieć sierść byłoby nietaktem, więc powiem: włosy koloru piasku pustyni, arystokratyczna poza – widać, że to dama z super manierami, bo właśnie saluki to znaczy – dobrze wychowany. Arabowie tak kochają tę rasę, że w hierarchii wartości stawiają te psy tuż za koniem, ale przed… kobietą. Jak mawiał pewien szejk arabski: już szybciej oddałbym Panu jedną ze swych córek, niż parę saluki.
A ja trochę przekornie dam temu pięknemu, szybkiemu jak wiatr stworzeniu imię kobiety, aby choć trochę ponieszać szyki panom tego świata, a imię to brzmi FLORENCE (kwitnąca, pomyślna) – tak miała na imię lady Amherst, która tak zakochała się w tej rasie, że pierwsza sprowadziła je i wyhodowała w Europie.”
Dziękujemy za tak wyczerpujące uzasadnienie 🙂

Inne ciekawe imiona, które miały opisane uzasadnienie (tylko takie bierzemy pod uwagę rozwiązując konkurs) nadesłane przez naszych użytkowników, to: Abi, Dastan, Zefir i Sonia.
Pamiętajcie, żeby zawsze uzasadniać swój wybór!

W listopadzie można było wygrać gryzak o smaku miętowym!

tx-33181

Wyniki konkursu na imię dla psa z okładki numeru 11/2016 Reviewed by on . Najfajniejsze imię dla saluki z listopadowej okładki wymyśliła użytkowniczka Elżbieta Nowicka – gratulujemy! Nagrodzone imię to Florence. Czytelniczka uzasadnił Najfajniejsze imię dla saluki z listopadowej okładki wymyśliła użytkowniczka Elżbieta Nowicka – gratulujemy! Nagrodzone imię to Florence. Czytelniczka uzasadnił Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top