środa, 23 stycznia 2019

Wojtek już nie pilnuje kościoła

6 września 2018 06:17 1 komentarz
Wojtek już nie pilnuje kościoła

fot.Fakt24.pl

Wojtek już nie pilnuje kościoła

Parafia nie chciała 11 letniego psa, więc trafił do schroniska. 

Pies od małego mieszkał na terenie budowy kościoła w Wojanowie, w gminie Pruszcz Gdański. Prawdopodobnie przygarnęli go budowlańcy, którzy zajmowali się budową kościoła. Wojtek miał swoją budę, jedzenie i opiekę. Po dekadzie trwania budowy pojawił się problem, ponieważ parafia psa nie chciała. Trafił do tczewskiego schroniska. – Nowy proboszcz nie życzył sobie zwierząt na parafii – poinformowali anonimowo dziennik Fakt mieszkańcy Wojanowa.

– Dla Wojtka pobyt w schronisku to ogromna trauma. Widać, że bardzo tęskni za dawnym domem, nie chce jeść i nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nie wiem, dlaczego spotkał go taki los. Dlaczego nie mógł dożyć ostatnich lat w miejscu, w którym spędził całe życie – zastanawia się Joanna Sobaszkiewicz, inspektor ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals i kierownik tczewskiego schroniska. – Wystarczyłoby, żeby nowy proboszcz zapewnił mu ocieplony boks na terenie parafii i miskę z jedzeniem – dodaje.

– Wiem, że w trakcie budowy piesek tu mieszkał, zajmowali się nim pracownicy, a pracami zarządzał inny ksiądz – mówił w rozmowie z Fakt24.pl ks. Marek Kapusta. – Kiedy przyjechałem, wszystko było już posprzątane, a po budzie nie było śladu. Ja sam bardzo lubię zwierzęta, w domu też były psy, ale w tym momencie nie widzę możliwości, żeby ten pies wrócił na parafię – zamknął temat proboszcz.

Chętni do adopcji Wojtka mogą szukać informacji na jego temat pod numerem telefonu schroniska: 58 531 96 56

e-mail: tczew.schronisko@wp.pl

 

Wojtek już nie pilnuje kościoła Reviewed by on . [caption id="attachment_35880" align="alignleft" width="300"] fot.Fakt24.pl[/caption] Wojtek już nie pilnuje kościoła Parafia nie chciała 11 letniego psa, więc [caption id="attachment_35880" align="alignleft" width="300"] fot.Fakt24.pl[/caption] Wojtek już nie pilnuje kościoła Parafia nie chciała 11 letniego psa, więc Rating: 0

komentarze (1)

  • dwbem

    dwbem

    I to mówi ksiądz, który powinien mieć serce dla braci mniejszych, empatię do żywego stworzenia – niestety oni tylko innym każą stosować się do 10 przykazań, sami są bezdusznymi potworami myślącymi tylko o pieniądzach. I potem dzxiwą się, że coraz więcej normalnych ludzxi odchodzxi od kościoła – nie od Boga tylko od jego sługusów.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top