niedziela, 20 stycznia 2019

Uwaga na hotele dla zwierząt!

8 czerwca 2018 06:27 Zostaw komentarz
Uwaga na hotele dla zwierząt

fot. TOZ Otwock

Uwaga na hotele dla zwierząt!

Pracownicy fundacji „Pogotowie dla Zwierząt” oraz TOZ Otwock odkryli, że w hotelu „Wczasy dla zwierząt” w Osiecku pod Otwockiem zwierzęta nie miały co pić i jeść ani czym oddychać trzymano, a trzymano je w komórkach, w całkowitych ciemnościach.

Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zobaczyli „12 psów przetrzymywanych w ciasnych klatkach, stłoczonych w małych pomieszczeniach, od dawna niesprzątanych, bez dostępu do wody, w smrodzie i stężeniu mocznika szczypiącymi w oczy i gardło po kilku sekundach – a psiaki siedziały tam niemal na stałe!” – napisali na swoim profilu na FB.

Na początku właściciele nie chcieli wpuścić interweniujących na teren posesji, jednak ostatecznie udało im się wejść do środka.  – Odkryliśmy makabryczne miejsce. Cierpienie zwierząt trwało tam bardzo długo. Trudno opisać to, co zastaliśmy na miejscu. Ratunek nadszedł w ostatniej chwili – inaczej groziła i śmierć z wycieńczenia i przegrzania. Nie wiadomo, jak długo ten koszmar trwałby nadal, gdyby nie przytomna reakcja sąsiadów – opisuje sytuację Grzegorz Bielawski z „Pogotowia dla Zwierząt”.

Wszystkie psiaki z „hotelu” zostały odebrane. Trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie i Pogotowia dla Zwierząt. Wszystkie koty trafiły pod opiekę TOZ Otwock. Właściciele zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Strona internetowa hotelu jest estetyczna, pełna profesjonalnych porad i zdjęć zadowolonych zwierząt. – Teraz, gdy zaczyna się sezon urlopowy, powinniśmy sprawdzać osobiście miejsca, gdzie chcemy zostawić psa. Nie bójmy się zobaczyć, w jakich warunkach będzie mieszkał nasz pupil. W końcu płacimy i powinniśmy wymagać komfortu – przekonuje Grzegorz Bielewski, który radzi, by sprawdzać także czy hotel prowadzi działalność gospodarczą, czy wystawia rachunki, paragony oraz faktury. Nigdy nie przekazywać psa przy bramie obiektu!

O to m jak powinien wyglądać hotel dla psów i co powinien oferować zostawionym tam zwierzętom pisaliśmy TUTAJ

 

Uwaga na hotele dla zwierząt! Reviewed by on . [caption id="attachment_35252" align="alignleft" width="300"] fot. TOZ Otwock[/caption] Uwaga na hotele dla zwierząt! Pracownicy fundacji "Pogotowie dla Zwierzą [caption id="attachment_35252" align="alignleft" width="300"] fot. TOZ Otwock[/caption] Uwaga na hotele dla zwierząt! Pracownicy fundacji "Pogotowie dla Zwierzą Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top