środa, 20 lutego 2019

Unikanie kary za yorka

11 października 2018 06:02 1 komentarz
Unikanie kary za yorka

fot. MONKPRESS/EAST NEWS

Unikanie kary za yorka

Ksiądz proboszcz z sanktuarium „Marii Śnieżnej” na Górze Iglicznej, który poraził paralizatorem turystę z psem, unika kary.

Mimo, że został skazany na 10 tys zł nawiązki na rzecz poszkodowanego i 10 miesięcy prac społecznych, nie będzie musiał ich wykonywać ze względu na stan zdrowia – tak postanowił Sąd Rejonowy w Kłodzku (woj. dolnośląskie). Duchowny przedstawił zaświadczenia lekarskie mające potwierdzać, że nie jest w stanie wykonywać prac społecznych w wymiarze 30 godzin w miesiącu. – Sąd powołał biegłego z zakresu medycyny sądowej. Biegły po zapoznaniu się z przedłożonymi zaświadczeniami lekarskimi i po wykonaniu badania stwierdził, że z uwagi na stwierdzone schorzenia nie jest on w stanie wykonywać pracy związanej z karą ograniczenia wolności przez okres co najmniej czterech miesięcy. Nie jest również w stanie wykonywać kary zastępczej pozbawienia wolności – uzasadniała sędzia Aleksandra Rembiasz.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2016 roku. Grupa turystów, wśród których był mężczyzna z yorkiem na smyczy, weszła na ogrodzony płotem teren sanktuarium. Grupę poinformowano, że na terenie przy świątyni obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Właściciel psa wziął czworonoga na ręce a to nie spodobało się miejscowemu proboszczowi, więc dwukrotnie poraził turystę paralizatorem w brzuch. Andrzej A. twierdził, że tasera użył jedynie w obronie własnej. Prokuratura dotarła jednak do nagrań z monitoringu, z których wynikało, że ksiądz raził mężczyznę bez żadnego ostrzeżenia. Ksiądz usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu, a także o stosowanie przemocy w celu zmuszania do określonego zachowania.

Prokuratura oskarżyła proboszcza o „zmuszenie przemocą do określonego zachowania i spowodowanie obrażeń ciała poniżej dni siedmiu”.
źródło: TVN.24.pl
Unikanie kary za yorka Reviewed by on . [caption id="attachment_36069" align="alignleft" width="300"] fot. MONKPRESS/EAST NEWS[/caption] Unikanie kary za yorka Ksiądz proboszcz z sanktuarium "Marii Śn [caption id="attachment_36069" align="alignleft" width="300"] fot. MONKPRESS/EAST NEWS[/caption] Unikanie kary za yorka Ksiądz proboszcz z sanktuarium "Marii Śn Rating: 0

komentarze (1)

  • dwbem

    dwbem

    I znowu sukienkowy bezkarny bo taki empatyczny zgodnie z przykazaniami. Wstyd dla sądu. Jakim prawem ksiądz używa paralizatora, bandyta nie ksiądz.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top