środa, 20 marca 2019

Uchwycone w locie

5 grudnia 2016 10:44 Zostaw komentarz

Niemiecka fotografka, Julia Christie jest zafascynowana spontaniczną energią latających psów. Nie mamy tu na myśli nic makabrycznego! Każdy, komu nieobcy jest widok czworonoga pędzącego na przywitanie (lub po smakołyk) wie, o jakim widoku tu mowa.

Uszy położone po sobie, aby przybrać jak najbardziej aerodynamiczny kształt, sierść ściągnięta wiatrem do tyłu, ekscytacja w oczach, nierzadko jeszcze wystawiony język – to jeden z najbardziej radosnych widoków naszych ulubieńców. Zazwyczaj występuje gdy rozentuzjazmowany pies chce nas przywitać po długiej rozłące, gdy wystawia łeb przez okno podczas podróży samochodem lub gdy wydaje mu się, że ktoś w odległości 500 m otworzył paczkę ciasteczek. Julia Christie, fotografka i miłośniczka psów postanowiła uwiecznić ten wyjątkowy psi stan w portretach.

Portrety powstałe podczas sesji są przepełnione spontaniczną energią i ekscytacją. Niemieckie towarzystwa przyjaciół zwierząt z początku wyrażały obawy wobec praktyk Christie, podejrzewając ją o prowokowanie stresujących, niekomfortowych dla psiaków sytuacji. Autorka zdjęć udowodniła jednak, że efekt psiego „lotu” uzyskany jest nie poprzez skoki z dużej wysokości, a jedynie przy użyciu trampoliny, wentylatora i dużej ilości przysmaków. „Moje fotografie ukazują grację i elegancję, która drzemie w każdym psie” – mówi Chrisite – „Większość z nich uwielbia latać!”. Przekonajcie się sami!

lata01

lata02

lata05

lata04

Zapisz

Uchwycone w locie Reviewed by on . Niemiecka fotografka, Julia Christie jest zafascynowana spontaniczną energią latających psów. Nie mamy tu na myśli nic makabrycznego! Każdy, komu nieobcy jest w Niemiecka fotografka, Julia Christie jest zafascynowana spontaniczną energią latających psów. Nie mamy tu na myśli nic makabrycznego! Każdy, komu nieobcy jest w Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top