czwartek, 21 marca 2019

Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego

12 lipca 2018 06:15 Zostaw komentarz
Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego

fot. EAST NEWS/ MONIKA JURKOWLANIEC

Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego

Tatry to królestwo owczarków podhalańskich, które tylko sprawiają wrażenie łagodnych psów.

Turysta mieszkający w hotelu Kalatówki chciał kupić oscypki. Kiedy podszedł do kierdla owiec, pilnujący stada pies o imieniu Fertiś ugryzł go w pośladek. Na szczęście niegroźnie.  Inny turysta chciał zrobić zdjęcie – Fertiś pogryzł go w prawe podudzie oraz rozdał spodnie. TOPR przetransportował pechowca do szpitala. Turysta wycenił szkody na 380 zł. – Mężczyzna dogadał się z bacą polubownie. Sprawa się zakończyła – relacjonował Edward Wlazło, komendant straży Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pies ma ważne badania do stycznia 2019 roku. Baca tłumaczył zachowanie swojego owczarka podhalańskiego wtargnięciem turystów na teren, którego pilnował pies. – Z uwagi na fakt, że już dwukrotnie to zwierzę ugryzło ludzi, poleciliśmy bacy wycofać go z pracy na terenie parku. Baca zabrał psa do domu – mówił Gazecie Krakowskiej komendant Wlazło.
Straż parku apeluje jednak do turystów, by nie zbliżali się do kierdla owiec, gdy są są przy nich psy pasterskie. – Owczarki podhalańskie chronią owce przed atakami dzikich zwierząt. Jeśli nieznany im człowiek wkroczy na ich teren, za bardzo zbliży się do owiec, będą atakowały – mówi Edward Wlazło.
Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego Reviewed by on . [caption id="attachment_35477" align="alignleft" width="300"] fot. EAST NEWS/ MONIKA JURKOWLANIEC[/caption] Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego Tat [caption id="attachment_35477" align="alignleft" width="300"] fot. EAST NEWS/ MONIKA JURKOWLANIEC[/caption] Turyści pogryzieni przez owczarka podhalańskiego Tat Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top