czwartek, 21 marca 2019

Trucie psów

16 kwietnia 2018 06:08 Zostaw komentarz
Trucie psów

PantherMedia/East News

Trucie psów

Kilkanaście psów oraz kotów już zostało otrutych na osiedlu Sienkiewicza w Legnicy.

Zwierzęta umierały w konwulsjach, często na oczach bezradnych właścicieli  po tym kiedy zjadły podrzucone za ogrodzenia posesji lub na trawniki ryby i kanapki najprawdopodobniej zawierające silnie trującą substancją.

Otrucia nasiliły się w marcu 2018 roku, ale jak twierdzi w rozmowie z portalem 24legnica.pl jedna z mieszkanek osiedla, sprawca działa od co najmniej trzech lat. Po raz pierwszy mieszkańcy złożyli na policji zawiadomienie w tej sprawie w 2015 roku. Najprawdopodobniej ten sam truciciel działa jednak nadal. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie – potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

„Nasz pies biegał koło domu i strasznie ujadał, jakby kogoś widział. Niestety, my nic nie zobaczyliśmy. A dzisiaj rano zdechł. Miał pianę w ustach i strasznie ciężko oddychał, nie zdążyliśmy nawet do weterynarza. Podejrzewam że został otruty, gdyż jeszcze wczoraj, mimo wieku, bawił się z dzieckiem i zachowywał normalnie” – napisał jeden z mieszkańców osiedla w zgłoszeniu o przestępstwie. Wśród innych zgłoszeń wymieniane są przypadki otrutego labradora, który podczas spaceru zjadł leżąca w trawie rybę, a chwilę później zmarł mimo pomocy weterynarza. Otruty miał zostać również sznaucer i york. Ostatnie ze zwierząt o mało nie padło w poniedziałek. Pies znalazł rybę, ale od razu ją zwymiotował, co zapewne uratowało mu życie. Właściciel zebrane resztki oddał do badań toksykologicznych. – Miałem kilka takich przypadków – przyznał lekarz weterynarii Sebastian Hudyka w rozmowie z 24legnica.pl. Dodał, że zgon zwierzęcia następował w 20 minut. To były zarówno koty, jak i psy.

źródło: 24legnica.pl

Trucie psów Reviewed by on . [caption id="attachment_34887" align="alignleft" width="300"] PantherMedia/East News[/caption] Trucie psów Kilkanaście psów oraz kotów już zostało otrutych na o [caption id="attachment_34887" align="alignleft" width="300"] PantherMedia/East News[/caption] Trucie psów Kilkanaście psów oraz kotów już zostało otrutych na o Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top