wtorek, 19 marca 2019

Trójka w stanie agonalnym

7 sierpnia 2018 07:10 Zostaw komentarz
Trójka w stanie agonalnym

fot. TOZ Dolny Śląsk

Trójka w stanie agonalnym

Świerzbowiec, nużyca, grzybiczo-bakteryjne zapalenie skóry, pchły, robaki i przeraźliwa chudość – w takim stanie są dwa pięciotygodniowe szczeniaki i ich matka. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrał psy 23 – letniemu właścicielowi.
Cała trójka jest w stanie agonalnym. Wszystkie są zapchlone, zarobaczone i wygłodzone. Matka nie ma pokarmu, którym mogłaby karmić swoje pięciotygodniowe szczeniaki. Suczka jest tak chuda, że można policzyć u niej niemal wszystkie kości – waży niemal o połowę za mało. – Zwierzęta gniły na oczach właściciela, według którego zaniedbanie psów miało charakter incydentalny. Stwierdził, że nie odwiedzał weterynarza, bo to wiejskie psy, a takie nie potrzebują opieki lekarskiej – relacjonował w TVN24 Konrad Kuźmiński z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Po odebraniu właścicielowi psy trafiły pod opiekę weterynarza.

Gdyby właściciel zadbał o czworonogi na początku to kosztowałoby to około stu złotych. Teraz koszty leczenia matki i jej dwóch szczeniaków oszacowano na kilka tysięcy złotych.
Trójka w stanie agonalnym Reviewed by on . [caption id="attachment_35644" align="alignleft" width="225"] fot. TOZ Dolny Śląsk[/caption] Trójka w stanie agonalnym Świerzbowiec, nużyca, grzybiczo-bakteryjn [caption id="attachment_35644" align="alignleft" width="225"] fot. TOZ Dolny Śląsk[/caption] Trójka w stanie agonalnym Świerzbowiec, nużyca, grzybiczo-bakteryjn Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top