środa, 23 stycznia 2019

Trądzik młodzieńczy u psa? Tak, to możliwe!

27 września 2018 06:08 Zostaw komentarz

Podobnie, jak u ludzi, trądzik młodzieńczy u psa pojawia się w latach młodości.  Trądzik zazwyczaj nie stanowi dużego problemu zdrowotnego, a dodatkowo zwierzęta nie są świadome jego wyglądu tak, jak ludzie. W większości przypadków trądzik młodzieńczy u zwierząt samoistnie zanika, gdy wejdą one w okres dorosłości.

Jak wygląda trądzik u psów?

Trądzik u psów to przewlekłe zapalenie skóry. Pojawia się najczęściej na brodzie i w okolicach warg, ale również na plecach i pachwinach. Najczęściej trądzik objawia się w formie czerwonych grudek, zaskórników lub ropnych krost.  Objawy trądziku w stanie bardzo zaawansowanym mogą być również obrzmiałe. Natomiast w ogóle nieleczony trądzik może doprowadzić do ostrzejszych stanów zapalnych, co oznacza, że krosty mogą ulegać rozognieniu i sączeniu. U niektórych psów pojawienie się krost może przebiegać z dość silnym świądem.

Trądzik młodzieńczy – przyczyny

Tak naprawdę, przyczyn pojawienia się trądziku w psów jest wiele. Wszystko zależy od psa, rasy i środowiska, w jakim żyje na co dzień. Na pojawienie się trądziku mogą mieć wpływ zmiany hormonalne, niewystarczająca higiena, bakterie, a także różne alergie pokarmowe. Musimy pamiętać, że trądzik jest jak najbardziej prawidłowym elementem okresu dojrzewania. Dlatego tego, mimo działań zapobiegawczych i leczniczych, i tak może się pojawić i trwać przez jakiś czas.

puppies belgian shepherd malinois

Co zrobić, aby wyleczyć trądzik u naszego psa?

Sposobów na ulżenie naszemu psu w walce z tą przypadłością jest kilka.

Przede wszystkim – higiena . Pomóżmy naszemu psu zadbać o higienę. Wystarczy, że trochę częściej będziemy go kąpać, a także zadbamy o jego zęby i dziąsła. Możemy również zastosować specjalne lecznicze szampony. Musimy jednak obserwować, czy wybrany przez nas kosmetyk dobrze działa na skórę pupila i nie pogarsza trądziku.

W przypadku niektórych trądzików niezbędna będzie wizyta u weterynarza. Lekarz pomoże nam odnaleźć przyczynę przypadłości, a w tych najtrudniejszych przypadkach przepisze specjalne kosmetyki, czy leki na receptę.

Czasami może się zdarzyć tak, że trądzik przebiegnie prawie niezauważalnie i zniknie samoistnie.

Trądzik młodzieńczy u psa? Tak, to możliwe! Reviewed by on . Podobnie, jak u ludzi, trądzik młodzieńczy u psa pojawia się w latach młodości.  Trądzik zazwyczaj nie stanowi dużego problemu zdrowotnego, a dodatkowo zwierzęt Podobnie, jak u ludzi, trądzik młodzieńczy u psa pojawia się w latach młodości.  Trądzik zazwyczaj nie stanowi dużego problemu zdrowotnego, a dodatkowo zwierzęt Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top