środa, 13 grudnia 2017

Tosa inu pogryzł dwie małoletnie siostry w Miedzianej Górze

2 października 2017 12:11 Zostaw komentarz

Tosa inu pogryzł dwie małoletnie siostry w Miedzianej Górze

Pies japońskiej rasy tosa inu zaatakował dziewczynki w wieku 8 i 10 lat na ogrodzonej posesji. Z kojca wypuściła go młodsza córka właściciela.
Jak przypuszcza świętokrzyska policja, przyczyną wypadku mógł być kot trzymany na rękach jednej z sióstr. – Chcąc się do niego dostać, pies pogryzł starszą dziewczynkę w brzuch, plecy i rękę, a młodszą, między innymi w szyję – mówił Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.
Wiadomo, że pies ostatni raz był szczepiony w 2016 roku.
Obie dziewczynki z ranami szarpanymi zostały w weekend przewiezione do szpitala dziecięcego w Kielcach.
Rodowód tosa inu
Tosa inu wywodzi się z regionu Japonii zwanego niegdyś Tosa (dzisiejsze Kochi), na wyspie Sikoku. Rasę zwano też mastifem japońskim, japońskim psem bojowym albo sumo inu, czyli psem do walk sumo. Na przełomie wieków walki psów utraciły rangę szlachetnego sportu i zapewne dlatego zostały w Japonii zakazane, a na właścicieli tych psów nałożono wysokie podatki.

Przetrwanie rasy zawdzięczamy powstałej w 1928 roku organizacji ochrony ras japońskich Nippo, która wybrała 12 najlepszych osobników i przeniosła je na północ kraju, do prefektury Aormi, gdzie bezpiecznie przeżyły II wojnę światową i dały początek odradzającej się populacji. Przy udziale psów z Korei i Tajwanu oraz ocalałych osobników japońskich ujednolicono wygląd tos i doprowadzono je do poprzedniej świetności.

Obecnie walki psów są w Japonii legalne, uznane za część dziedzictwa narodowego, jednak ich zasady się zmieniły. Psy nie walczą już do śmierci jednego z nich.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o rasie tosa inu zapraszamy do zakupu numerów archiwalnych miesięcznika „Przyjaciel Pies” 5/06 i 1/11.

Zapisz

Tosa inu pogryzł dwie małoletnie siostry w Miedzianej Górze Reviewed by on . Tosa inu pogryzł dwie małoletnie siostry w Miedzianej Górze Pies japońskiej rasy tosa inu zaatakował dziewczynki w wieku 8 i 10 lat na ogrodzonej posesji. Z koj Tosa inu pogryzł dwie małoletnie siostry w Miedzianej Górze Pies japońskiej rasy tosa inu zaatakował dziewczynki w wieku 8 i 10 lat na ogrodzonej posesji. Z koj Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top