poniedziałek, 22 października 2018

To nie jest prezent dla dziecka. To Twój obowiązek.

6 grudnia 2017 08:00 3 komentarzy

NIE_miniTo nie jest prezent dla dziecka. To Twój obowiązek

Szukam szczeniaka shih tzu, spieszę się, bo potrzebuję na 24 grudnia 🙂
Jakie pieski są teraz najlepsze dla dzieci? Chcę kupić siostrzenicy pod choinkę
Pilne: kupię ładną suczkę maltańczyka, odbiorę w Wigilię, najlepiej od razu z transporterem

Takie ogłoszenia można znaleźć przed świętami w internecie. To jasne – na Wigilię każdy chce zabłysnąć i zaszpanować cudownym, niezapomnianym prezentem. Tysiące Polaków myśli: „Dzieciaki marzą o piesku, z którym będą się bawić. Zrobię im niespodziankę na święta!”. I to tyle, jeśli chodzi o myślenie, bo taki pomysł to po prostu bezmyślność.

→ Oto, co się stanie, jeśli bez ustalenia z rodziną, właściwego przygotowania i starannego przemyślenia kupisz lub adoptujesz pieska na prezent np. dla dziecka. My nie straszymy, my przedstawiamy realia:

1) Dziecko rozpłynie się ze wzruszenia, będzie pieska głaskać, tulić i częstować smakołykami do końca wigilijnego wieczoru, zabierze go na noc do łóżka lub urządzi miły kącik do spania w pokoju. Obieca, że będzie kochać pieska do końca świata i codziennie czesać.
2) Bladym świtem całą rodzinę obudzi piesek, którego trzeba szybko wyprowadzić. Przy okazji odkryjesz, że piesek się zsiusiał, zjadł słuchawki od telefonu, skórzane buty, pół makowca, a potem go zwymiotował.
3) Dziecko nie ma ochoty lub jest za małe, aby samodzielnie wyprowadzić psa. Naburmuszony i zziebnięty będziesz musiał wyprowadzić pieska. I będziesz go musiał wyprowadzać parę razy dziennie, bez względu na deszcz, śnieg, zimno, przeziębienie, ból pleców czy kaca.
4) Na dworze zorientujesz się, że pies robi kupy, które trzeba sprzątać. Piesek ubrudzi sobie łapy, i jeśli nie wytrzesz mu ich po przyjściu z dworu, pobrudzi dywany, kanapy, fotele… A do tego wszędzie będzie zostawiał sierść!
5) Będziesz musiał tego pieska należycie karmić, a więc co miesiąc wydawać nawet kilkaset złotych na karmę sklepową, lub gotować psu posiłki. Źle karmiony pies będzie chorował lub utyje. Leczenie lub odchudzanie psa będzie cię kosztować wiele pieniędzy i wysiłku.
6) Będziesz musiał pieskowi kupić niezbędne wyposażenie: miski, smycz, obrożę, adresówkę, zabawki, posłanie, witaminy itp. itd.
7) Piesek, któremu będzie się na wszystko pozwalać i nie trenować go, bądź na odwrót: krzyczeć, przeganiać i szturchać, stanie się albo terrorystą i upiornym niszczycielem, albo wylęknionym frustratem. Jeśli go prawidłowo nie wychowasz, będzie niszczył przedmioty, uciekał, gryzł inne zwierzęta, wył w mieszkaniu całymi godzinami.
8) Będziesz musiał pamiętać i pilnować terminów szczepień i odrabaczania. Znaleźć czas w grafiku lub brać wolne, aby zawieźć psa do weterynarza. Jeśli nie wykastrujesz/wysterylizujesz oraz nie zaczipujesz psa, ryzykujesz posiadanie niechcianego miotu lub zgubienie psa na dobre.
9) Jeśli jest to piesek ozdobny o długiej sierści, będziesz musiał go czesać, kąpać, prowadzić do psiego fryzjera. Psy krótkowłose może i wymagają mniejszej pielęgnacji, ale ich zgubiona sierść jest trudniejsza do posprzątania.
10) Jeśli Twoje dziecko wyjedzie na kolonie lub wakacje, to Ty będziesz musiał zająć się psem. Jeśli Ty będziesz chciał wyjechać na wakacje bez psa, czy masz kogoś, kto się nim zajmie? Czy masz pieniądze na to, aby zostawić go w psim hotelu?

Czy na pewno Twoje dziecko lub partner będzie to wszystko robić, codziennie, przez najbliższe kilkanaście lat?

Po jakimś czasie dziecko może przestać interesować się psem – znudzi mu się, stwierdzi, że nie ma czasu i ochoty na zajmowanie się nim. Co teraz zrobisz z tym psem?
Jeśli oddasz go do schroniska, będziesz miał do końca życia na sumieniu ból, żal i rozpacz żywej, czującej i inteligentnej istoty. Jeśli go porzucisz do lasu, wywieziesz za miasto – staniesz się mordercą i sadystą. Czy Twoje dziecko chce mieć za mamę lub tatę mordercę i sadystę?

→ Oto, co się stanie, jeśli kupisz pluszowego lub zabawkowego pieska na prezent dla dziecka:

1) Dziecko rozpłynie się ze wzruszenia, będzie pieska głaskać, tulić i częstować smakołykami do końca wigilijnego wieczoru, zabierze go na noc do łóżka lub urządzi miły kącik do spania w pokoju. Obieca, że będzie kochać pieska do końca świata i codziennie go czesać.
2) Będzie mogło wziąć pieska do przedszkola, szkoły i na wakacje, zabrać do kolegów, myć, prać, malować, wozić w wózku… – cokolwiek zapragnie.
3) Jeśli pluszowy piesek mu się znudzi, możesz go schować do szafy/na strych, albo możeszgo podarować innemu dziecku.

Po prostu POMYŚL.
Pamiętaj: Żywy pies to nie zabawka. Żywy pies to nie jest prezent. Nie bądź bezmyślny.

 

Zapisz

To nie jest prezent dla dziecka. To Twój obowiązek. Reviewed by on . To nie jest prezent dla dziecka. To Twój obowiązek „Szukam szczeniaka shih tzu, spieszę się, bo potrzebuję na 24 grudnia :-)” „Jakie pieski są teraz najlepsze d To nie jest prezent dla dziecka. To Twój obowiązek „Szukam szczeniaka shih tzu, spieszę się, bo potrzebuję na 24 grudnia :-)” „Jakie pieski są teraz najlepsze d Rating: 0

komentarze (3)

 • Tropem Saby

  Tropem Saby

  Tak, to całkowita prawda. Niestety, w całym kraju takie historie zaczęły być czymś normalnym. Bezmyślność, bezmyślność. To nie dziecko, ale ty – rodzicu – jesteś w 100% odpowiedzialny za wychowanie zwierzęcia i opiekę nad nim.

 • ferdi106

  ferdi106

  Takie bezmyślne postępowanie może skończyć się oddaniem pieska do schroniska, przywiązaniem do łańcucha, wyrzuceniem z domu a nawet uśpienia go! Niestety po świętach pod dach schroniska trafia pełno takich nieudanych niespodzianek… W grudniu 2012 roku w PP dokładnie opisane były konsekwencje sprawienia dziecku ( i nie tylko) żywego prezentu. Mówię NIE psim prezentom, popieram artykuł i uświadamianie rodzicom konsekwencji !

 • N&D

  Natalie05

  Zgadzam się z artykułem w 300%!!!

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top