Szkolenie psa krok po kroku

szkolenie-psa-krok-po-kroku

Każdy, kto chce wieść spokojne i radosne życie z ukochanym czworonogiem, musi zadbać o jego edukację. Ale nie wystarczy pupila szkolić. Trzeba to robić mądrze! Opiekunowie psów, debiutujący w nowej roli, często nie zdają sobie sprawy, na jakie problemy mogą się natknąć w przyszłości. W wychowaniu ulubieńca polegają na intuicji lub działają pod wpływem emocji, co nie zawsze przynosi dobre efekty. Natomiast prawidłowe wyszkolenie psa nie tylko ułatwi życie opiekunowi oraz całej jego rodzinie, ale także przyniesie radość i poczucie bezpieczeństwa czworonogowi, ponieważ pies, który jest wytrenowany i zna komendy, staje się bardziej zrównoważony i spokojny.

W przypadku dorosłych psów pokutuje mit, że uczą się jedynie do trzeciego roku życia, później jest za późno na naprawienie wychowawczych błędów, o nauczeniu pupila podstawowych komend nie wspominając. Na szczęście psy nie mają ograniczeń wiekowych w przyswajaniu nowych umiejętności. Odpowiednio motywując ulubieńca, możemy go nauczyć każdej sztuczki. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wystarczy chcieć.

Wybierz czego chcesz nauczyć swojego psa:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jak oceniasz ten artykuł?

Kliknij, aby ocenić

Średnia ocena 3.8 / 5. Liczba głosów 60

Brak głosów. Oceń artykuł!

KOMENTARZE

2 komentarze do wpisu „Szkolenie psa krok po kroku”

  1. Mój pies (border collie) ma już rok, a nie mogę nauczyć go chodzenia na luźnej smyczy. Po wyjściu z domu jest tyle do obwąchania, że na nic nie zwraca uwagi. Tylko rwie do przodu z nosem przy ziemi i niucha, niucha i znaczy i do przodu.

    Odpowiedz

Leave a Reply

O AUTORZE

PRZECZYTAJ WIĘCEJ CIEKAWYCH ARTYKUŁÓW

Żywienie

Płatki owsiane dla psa – czy pies może jeść płatki owsiane?

Niektórzy opiekunowie zastanawiają się, czy pies może jeść płatki owsiane. Jak tego rodzaju produkt wpływa na zdrowie zwierzęcia i czy może stanowić element jego codziennej diety? Sprawdźmy, co o płatkach owsianych dla psa sądzą eksperci do spraw żywienia.

RASY PSÓW

newsletter

Otrzymuj informacje
o najnowszych poradach prosto do swojej skrzynki

Podaj swój adres