środa, 20 lutego 2019

Stop kolczatkom

9 sierpnia 2018 06:08 Zostaw komentarz

5b62e4c51dfc7_pStop kolczatkom

Mimo kampanii reklamowych i próśb, łodzianie wciąż zakładają swoim psom kolczatki. Tak jest nie tylko w Łodzi, ale w całej Polsce.

W ciągu ponad dwóch lat w łódzkim schronisku dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej zgromadzono kolekcję krzywdzącego psy żelastwa ważącą już pół tony. Przy wejściu do schroniska stoi specjalna skrzynka, w której zobaczyć można 50 kilogramów kolczatek.
– Im „groźniejszy” pies tym grubsza kolczatka. Królują miksy amstaffów, rottweilerów. Trafiają do nas także owczarki niemieckie, labradory, jamniki i yorki z kolczatką na szyi – mówi Marta Olesińska ze schroniska.
Stop kolczatkom

fot. Marmurowa – schronisko dla zwierząt w Łodzi

Przez właścicieli psów kolczatka jest postrzegana jako narzędzie edukacyjne, a jest to po prostu narzędzie przemocy. W Holandii 1 lipca 2018 roku wszedł całkowity zakaz stosowania kolczatek. Pierwszym krajem, który zakazał używania kolczatki była Austria już w 2004 roku. Potem zakazy wprowadzono w Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, niektórych regionach Włoch i Australii, Nowej Zelandii. W Wielkiej Brytanii, Luksemburgu czy Hiszpanii prowadzone są kampanie edukacyjne zmierzające do wydania całkowitego zakazu używania kolczatek.

 

Stop kolczatkom Reviewed by on . Stop kolczatkom Mimo kampanii reklamowych i próśb, łodzianie wciąż zakładają swoim psom kolczatki. Tak jest nie tylko w Łodzi, ale w całej Polsce. W ciągu ponad Stop kolczatkom Mimo kampanii reklamowych i próśb, łodzianie wciąż zakładają swoim psom kolczatki. Tak jest nie tylko w Łodzi, ale w całej Polsce. W ciągu ponad Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top