sobota, 20 stycznia 2018

Sto lat! Sto lat! Psie urodziny – pomysły na prezenty dla psów.

12 czerwca 2017 13:48 Zostaw komentarz

party animal

Coraz więcej właścicieli czworonogów traktuje swoje zwierzęta jak prawowitych członów rodziny. W związku z tym lubią obdarowywać je nie tylko na Święta Bożego Narodzenia, ale również na urodziny, a nawet imieniny!

Krótki przegląd oferty sklepów zoologicznych.

Przedstawiamy kilka propozycji prezentów, którymi można obdarować ukochanego psa.

 

  1. Karma dla psów – prezent dość prosty, jednak dla niektórych psów może być wystarczający. Dlaczego? A czy ktoś z nas byłby zadowolony dostając na urodziny bochenek chleba i kilogram mięsa?
  2. Kostka obwiązana kolorową wstążeczką – kolejny prosty klasyk, jednak również może się sprawdzać w przypadku niektórych czworonogów, szczególnie jako jeden z pierwszych prezentów.
  3. Łakocie i smakołyki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smakołyków dla psów, począwszy od tych czyszczących zęby, skończywszy na specjalnie skomponowanych i przygotowanych na zamówienie psich ciastek – tzn. „psiastek”. Takie ciastka możemy przygotować sami w domu według przepisów dostępnych choćby w Internecie lub możemy je zamówić w coraz częściej pojawiających się psich cukierniach.
  4. Akcesoria dla psów – dobrym prezentem, dającym radość nie tylko zwierzęciu, ale i jego właścicielowi, są różne akcesoria dla psów. Nowa obroża, smycz, czy czyste i ładne posłanie z pewnością ucieszy naszego pupila, a nam poprawi humor tym, że możemy udać się na spacer używając nowej, wygodniejszej i bardziej nowoczesnej smyczy. Radość może przynieść również podarek w postaci nowych misek i specjalnie do nich dobranej gumowej tacki, która oprócz tego, że ładnie wygląda, zapobiega uciekaniu miski przy piciu, czy jedzeniu.
  5. Ubranka dla psa – prezent raczej dość ryzykowny, ponieważ nie każdemu psu ubrania mogą przypaść do gustu. W najgorszym przypadku takie psie wdzianko może skończyć jako zabawka do gryzienia.
  6. Zabawki!!! – bo kto nie lubi dostawać zabawek? Każdy sklep zoologiczny oferuje bogatą gamę zabawek dla zwierząt. W zależności od tego, co lubi nasz pies możemy wybrać gumową, piszczącą zabawkę (piłki, kulki, a nawet kurczaki), frisbee, sznurki do przeciągania, czy gryzaki. Bardzo popularna jest również zabawka – tzw. kong. Jest to stożek wykonany z kauczuku z otworem w środku, gdzie ukryty jest smakołyk. Zadaniem psa jest wydobycie z zabawki tegoż smakołyka. Dobrym prezentem, szczególnie dla szczeniaków, są gry behawioralne i edukacyjne. Rozwiązywanie łamigłówek sprawia, że nasz pies dużo szybciej się uczy, jest bardziej kreatywny, a przede wszystkim, sprawia mniej problemów behawioralnych.

Jak widać, możliwości obdarowania naszego pupila są bardzo szerokie, począwszy od prostych „kulinarnych” prezentów, przez akcesoria, po zabawki i gry. Pamiętajmy, aby od czasu dawać psom prezenty. Z pewnością sprawimy im ogromną radość i udowodnimy, jak bardzo je kochamy.

Sto lat! Sto lat! Psie urodziny – pomysły na prezenty dla psów. Reviewed by on . Coraz więcej właścicieli czworonogów traktuje swoje zwierzęta jak prawowitych członów rodziny. W związku z tym lubią obdarowywać je nie tylko na Święta Bożego N Coraz więcej właścicieli czworonogów traktuje swoje zwierzęta jak prawowitych członów rodziny. W związku z tym lubią obdarowywać je nie tylko na Święta Bożego N Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top