wtorek, 19 marca 2019

Stare wiarusy

31 października 2018 06:04 5 komentarzy

Stare wiarusyStare wiarusy

Nie lubimy patrzeć na starość, bo zdaje nam się szkaradna i ułomna. Boimy się z nią obcować, jakby można było się nią zarazić. A przecież każdy z nas prędzej czy później zestarzeje się, podobnie jak nasze wierne czworonogi.

Rozczulamy się na widok puchatych szczeniąt, podziwiamy silne psiaki w kwiecie wieku, ale stare psy – zwłaszcza te schroniskowe – w najlepszym przypadku budzą tylko naszą litość i zakłopotanie. Pete Thorne jest kanadyjskim fotografem, który ukończył Nova Scotia College of Art and Design. Do stworzenia cyklu fotograficznego „Old Faithful” (Stary wiarus) zainspirowała Pete’a  babcia, którą fotografował z okazji jej setnych urodzin. To doświadczenie uzmysłowiło mu, że starość potrafi być piękna, szlachetna i wzruszająca. Kiedy Pete zaczął zachęcać właścicieli, aby przyprowadzali swoje stare psy na sesję zdjęciową, został zasypany zgłoszeniami! Pete wykonał 50 fotografii czworonogów. Większość z nich jest już schorowana, często niewidoma, lecz na ich posiwiałych pyskach widać wierność, ufność i pogodę ducha. Te psy mają szczęście – mimo podeszłego wieku, są kochane przez swoich właścicieli. Bowiem najgorsze, co może spotkać starzejącego się czworonoga, jest porzucenie przez człowieka. Staruszkowie wypełniają schroniska, bo młode psiaki  „mają przed sobą całe życie” i większą szansę na adopcję, niż schorowane i nieruchawe kundelki. Te zdjęcia to nie tylko swoiste memento mori, ale także przypomnienie, że o przyjaciela należy dbać do ostatnich chwil jego życia. Prawdziwa miłość trwa wiecznie.

thorne01„Poznajcie Hazel (…). Ta stara twarda dziewucha ma usunięte obie gałki oczne, z powodu bólu, jaki wywoływała choroba kanalików łzowych. Ma w sumie 5 mikroczipów, ponieważ tyle razy zmieniała schronisko. Całe szczęście w końcu została uratowana i adoptowana (…)”.

Pages →  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Stare wiarusy Reviewed by on . Stare wiarusy Nie lubimy patrzeć na starość, bo zdaje nam się szkaradna i ułomna. Boimy się z nią obcować, jakby można było się nią zarazić. A przecież każdy z Stare wiarusy Nie lubimy patrzeć na starość, bo zdaje nam się szkaradna i ułomna. Boimy się z nią obcować, jakby można było się nią zarazić. A przecież każdy z Rating: 0

komentarze (5)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top