wtorek, 20 lutego 2018

Spokój w Dolinie Pupilków

25 kwietnia 2017 12:36 1 komentarz

spoczywisko01Spokój w Dolinie Pupilków

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, w poniedziałek oficjalnie otworzył pierwsze w regionie spoczywisko dla zwierząt domowych, czyli cmentarz dla pupili Dolina Pupilków.

Na cmentarzu będą mogły spocząć różne zwierzaki, które przez lata towarzyszyły swoim właścicielom: psy, koty, chomiki, żółwie, papugi, kawie domowe, króliki, jaszczurki. Zlokalizowany w otulinie lasu w Bierkowie jest jedynym tego typu obiektem w regionie. Prezydent nie kryje zadowolenia, że ważne dla ludzi zwierzęta będą mogły być zakopane w godnym miejscu.

Koszty związane z pochówkiem nie są jednak małym wydatkiem, obejmują one pochówek, prawo do kwatery na okres 2 lat oraz tabliczkę nagrobną. Za malutkie zwierzę (mysz, chomika, czy ptaka) zapłacimy jednorazowo 70 zł, ale za inne większe zwierzęta, już 250 złotych, a po roku naliczane są dodatkowe koszty utrzymania miejsca – 100 zł za rok. Zakład oferuje możliwość odebrania zwierzęcia z domu właściciela lub z lecznicy, a za dojazd trzeba zapłacić 60 złotych. Na terenie cmentarza znajdują się osobne sektory dla psów, kotów i innych zwierząt. Zarządcą Cmentarza Dla Zwierząt Domowych Dolina Pupilków jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Słupsku (więcej informacji).
Szefowa słupskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Barbara Aziukiewicz zapowiedziała, że postara się doprowadzić do tego, by TOZ wspierał finansowo ubogie osoby, które będą chciały pochować swoje zwierzęta w Dolinie Pupilków.

spoczywisko02

spoczywisko03

 

Spokój w Dolinie Pupilków Reviewed by on . Spokój w Dolinie Pupilków Prezydent Słupska, Robert Biedroń, w poniedziałek oficjalnie otworzył pierwsze w regionie spoczywisko dla zwierząt domowych, czyli cme Spokój w Dolinie Pupilków Prezydent Słupska, Robert Biedroń, w poniedziałek oficjalnie otworzył pierwsze w regionie spoczywisko dla zwierząt domowych, czyli cme Rating: 0

komentarze (1)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top