czwartek, 21 marca 2019

Spacer z piekła rodem

10 lipca 2018 05:52 Zostaw komentarz
Spacer z piekła rodem

fot. PantherMedia/EASTNEWS

Spacer z piekła rodem

Dziesięciolatka wyprowadziła psa na wieczorny spacer. Zaatakowany przez pitbula chihuahua tego spaceru nie przeżył.

Pitbull niespodziewanie przeskoczył przez ogrodzenie oddzielające ogródek parterowego mieszkania od zamkniętego osiedla w poznańskiej dzielnicy Wilga. Zaraz po tym doskoczył do pieska rasy chihuahua, który był na spacerze z dziesięcioletnią dziewczynką. Pitbull chwycił zębami pieska za szyję i nie chciał wypuścić. Z ucisku próbowała go uwolnić dziewczynka oraz przechodnie. Kiedy udało się go wyswobodzić, natychmiast rozpoczęto reanimowanie pieska. Chihuahua został przewieziony do kliniki zwierząt, gdzie lekarz weterynarii stwierdził śmierć przez zagryzienie.
Ucierpiała także dziesięciolatka – ma kilka potłuczeń oraz obtarć na rękach i dłoniach, jednak to niespodziewana zdarzenie najbardziej odbiło się na jej psychice. Dziewczynka dochodzi do siebie w szpitalu. – Długo to potrwa, zanim życie córki i reszty rodziny wróci do normy. Ten pies był dla nas jak najlepszy przyjaciel i członek rodziny, dlatego jest to dla nas podwójna trauma – twierdzi mama dziewczynki.
Poznańscy policjanci już ustalili właściciela pitbulla. W najbliższym czasie zostanie oskarżony o niedopilnowanie psa rasy uznawanej za niebezpieczną.
Przepisy dotyczące kar dla właścicieli agresywnych psów są akurat w trakcie zmian. 15 maja 2018 roku do Sejmu trafił już odpowiedni projekt. O zaostrzenie przepisów wnosi Ministerstwo Sprawiedliwości. Zmiana ma polegać na zwiększeniu grzywien. W przypadku takich zdarzeń, w myśl nowych przepisów grzywna ma wzrosnąć do 5 tys. zł.

 

Spacer z piekła rodem Reviewed by on . [caption id="attachment_35450" align="alignleft" width="300"] fot. PantherMedia/EASTNEWS[/caption] Spacer z piekła rodem Dziesięciolatka wyprowadziła psa na wie [caption id="attachment_35450" align="alignleft" width="300"] fot. PantherMedia/EASTNEWS[/caption] Spacer z piekła rodem Dziesięciolatka wyprowadziła psa na wie Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top