środa, 21 lutego 2018

Sony wskrzesza robota Aibo

6 listopada 2017 13:23 Zostaw komentarz
Sony/Cover Images/EAST NEWS

Sony/Cover Images/EAST NEWS

Sony wskrzesił psiego robota Aibo

Nowy i ulepszony robot jest wyposażony w najnowszą technologię sztucznej inteligencji, która pozwala mu uczyć się sztuczek i rozwijać więź z właścicielem. 

W przeciwieństwie do poprzednich wcieleń, ulepszony psi robot umie rozpoznawać twarz i głos swojego właściciela. Dzięki czujnikom które są w stanie wykryć różne dźwięki i obrazy oraz kamerze typu rybie oko, która wykorzystuje technologię mapowania geograficznego, psi robot biega do właściciela po wywołaniu. Poprawiono także mechanikę kontrolującą ruchy oczu, uszu i ogona, dzięki czemu psi robot  wykonuje bardziej dynamiczne ruchy. Sony przygotowało także specjalną aplikację na smartfony, która pozwala na zmianę ustawień, podgląd zdjęć zrobionych kamerą robota czy pobieranie dodatkowych psich sztuczek.

Aibo, czyli Artificial Intelligence roBOt,  (po japońsku także „towarzysz” lub „przyjaciel”), powstał w 1999 roku. W zamyśle producenta, nigdy nie miał trafić do masowej produkcji, ale kiedy tylko pojawił się na japońskim rynku, w pierwszych 20 minutach sprzedano ponad 3 tys egzemplarzy.  Na europejski rynek koncern przeznaczył tylko 10 tysięcy egzemplarzy i wszystkie sprzedały się w tydzień. Jak tłumaczył koncern Sony, głównym powodem oferowania limitowanej ilości egzemplarzy robota była chęć utrzymywania kontaktu z klientami oraz kierowanie się ich potrzebami w dalszych pracach nad udoskonalaniem Aibo.

Ulepszony robot trafi do sprzedaży w Japonii na początku stycznia 2018 roku i będzie kosztował 198 tysięcy jenów, czyli ponad 6 tysięcy złotych. Nie będzie dostępny w Polsce.

 

 

Zapisz

Sony wskrzesza robota Aibo Reviewed by on . [caption id="attachment_33543" align="alignleft" width="150"] Sony/Cover Images/EAST NEWS[/caption] Sony wskrzesił psiego robota Aibo Nowy i ulepszony robot jes [caption id="attachment_33543" align="alignleft" width="150"] Sony/Cover Images/EAST NEWS[/caption] Sony wskrzesił psiego robota Aibo Nowy i ulepszony robot jes Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top