niedziela, 20 stycznia 2019

Śmierć przez polizanie

8 sierpnia 2018 06:06 Zostaw komentarz
Śmierć przez polizanie

fot. scallywagandvagabond.com

Śmierć przez polizanie

48-latek stracił obie nogi i dłonie przez zakażenie krwi. Rozwinęło się po tym, jak w trakcie zabawy polizał go pies.

Przypadek Grega Manteufela działa na wyobraźnię. Amerykanin padł ofiarą bakterii Capnocytophaga canimorsus, która znajduje się m.in. w ślinie psów i kotów. W pysku ma ją aż 74 proc. psów i 57 proc. kotów. W 99 procentach przypadków ta bakteria jest niegroźna dla ludzi, ale u Manteufela doprowadziła do zakażenia krwi, które ledwo przeżył.
Mężczyzna nieomal zginął przez wstrząs septyczny. Lekarze musieli amputować mu zarówno obie nogi, jak i dłonie. – Czasami choroba postępuje tak szybko, że nogi i dłonie po prostu umierają – powiedział dr  Silvia Munoz-Price, specjalista od chorób zakaźnych w Medical College w Wisconsin.

Prawdopodobnie Grega czeka również rekonstrukcja nosa, bo tworzące go tkanki obumarły i obecnie narząd jest całkiem czarny. 48-latek z Wisconsin (West Bend) był fanem jazdy na motocyklach, a na życie zarabiał malując domy. No i uwielbia psy, w tym swojego o imieniu Elie.

źródło: scallywagandvagabond.com

 

Śmierć przez polizanie Reviewed by on . [caption id="attachment_35657" align="alignleft" width="300"] fot. scallywagandvagabond.com[/caption] Śmierć przez polizanie 48-latek stracił obie nogi i dłonie [caption id="attachment_35657" align="alignleft" width="300"] fot. scallywagandvagabond.com[/caption] Śmierć przez polizanie 48-latek stracił obie nogi i dłonie Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top