środa, 20 lutego 2019

Skatowany Tofik

2 października 2018 05:56 Zostaw komentarz
Skatowany Tofik

fot. DIOZ

Skatowany Tofik

Pies został skatowany, a właściciele zamiast zawieść zwierzę do weterynarza, zamknęli je w ciemnej komórce.

– Widzi pani, jak on wygląda? – pytają działacze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. – No widzę, od jakiegoś czasu już tak wygląda – odpowiada właścicielka psa, który kilka ostatnich miesięcy spędził w ciemnej komórce.
Zwierzę zostało jej odebrane przez inspektorów Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. – Tofik był wychudzony i odwodniony. Ma pęknięty kręgosłup i zapalenie spojówek. Przed wizytą u weterynarza biegały po nim tabuny pcheł i innego robactwa – relacjonował na antenie TVN24 Konrad Kuźmiński z DIOZ.
Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób pies nabawił się urazu. Jego właścicielka w rozmowie z inspektorami mówiła tylko, że zwierzę „ktoś uderzył” i pies „przez tydzień potem nie jadł”. Przedtem podobno był domowym ulubieńcem, ale kiedy zaniemógł został zamknięty w pomieszczeniu gospodarczym. Jak wynika z ustaleń inspektorów, psiakowi nie udzielono pomocy weterynaryjnej. – W ciemnej i śmierdzącej amoniakiem komórce spędził kilka miesięcy. Towarzyszył mu drugi czworonóg. On jednak na razie nie został odebrany – mówił w mediach Konrad Kuźmiński.
Skatowany Tofik

fot. DIOZ

Skatowany Tofik czeka teraz na leczenie. Weterynarze będą próbowali ulżyć w cierpieniu psu, który ledwo się porusza oraz ma problemy z trzymaniem moczu i kału. Co więcej, każdy ruch sprawia mu ból. – Lekarze mówią, że jest szansa na to, żeby go usprawnić. Na razie podajemy mu leki przeciwbólowe i przeciwzapalne – informował Kuźmiński. Prawdopodobnie resztę swoich dni Tofik spędzi pod opieką Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.
Co z właścicielką psa? Inspektorzy zapowiadają złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

 

Skatowany Tofik Reviewed by on . [caption id="attachment_36026" align="alignleft" width="300"] fot. DIOZ[/caption] Skatowany Tofik Pies został skatowany, a właściciele zamiast zawieść zwierzę d [caption id="attachment_36026" align="alignleft" width="300"] fot. DIOZ[/caption] Skatowany Tofik Pies został skatowany, a właściciele zamiast zawieść zwierzę d Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top