czwartek, 15 listopada 2018

Schronisko nie przyjęło bezdomnego psa

5 grudnia 2017 09:50 Zostaw komentarz
fot. WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

fot. WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS

Schronisko nie przyjęło bezdomnego psa

Schronisko w Dyminach (woj. świętokrzyskie) nie przyjmuje bezdomnych zwierząt, bo właśnie rozpoczął się tam remont.

Kielczanka Joanna Choroszyńska zadzwoniła do schroniska w Dyminach, bo podczas spaceru z własnymi psami, zauważyła psa śpiącego w śniegu. – Usłyszałam, że nie mogą przyjąć psa, bo rozpoczął się remont. Mimo, że ma kilka swoich psów, kielczanka wzięła bezdomnego psiaka do domu. – Nie mogłam go zostawić na ulicy.

– Po pierwsze, mamy przepełnienie, bo pod naszą opieką jest teraz 169 zwierząt. Do tego rozpoczął się remont, który jeszcze trochę potrwa – wyjaśniał portalowi gazeta.pl Wojciech Moskwa, kierownik schroniska w Dyminach. Dlatego przyjmowanych będzie mniej zwierząt niż dotychczas. – Przez hałas ciężko zachować ich dobrostan. Liczę, że pomogą inne organizacje prozwierzęce – dodaje Moskwa. Schronisko nie będzie odmawiało przyjęcia jedynie zwierząt po wypadkach.

Remont schroniska ma potrwać aż dwa lata. Ewa Bartosik, szefowa Świętokrzyskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, nie wyobraża sobie, że organizacje przez najbliższe dwa lata będą wyręczać miasto w opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Urząd Miasta w Kielcach liczy na mieszkańców miasta. – Liczę, że pomogą kielczanie, którzy będą adoptować bezdomne zwierzęta ze schroniska – mówi Ryszard Muciek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Kielcach.  Miasto nie przewiduje finansowania domów tymczasowych dla zwierząt.

Schronisko nie przyjęło bezdomnego psa Reviewed by on . [caption id="attachment_33783" align="alignleft" width="300"] fot. WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS[/caption] Schronisko nie przyjęło bezdomnego psa Schronisk [caption id="attachment_33783" align="alignleft" width="300"] fot. WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS[/caption] Schronisko nie przyjęło bezdomnego psa Schronisk Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top