czwartek, 18 stycznia 2018

S.O.S.! – Widzisz cierpiące zwierzę? Reaguj!

7 sierpnia 2017 23:54 Zostaw komentarz

S.O.S.! – Widzisz cierpiące zwierzę? Reaguj!

Większość z nas lubi, a nawet uwielbia zwierzęta, w właśnie również psy. Niestety, zdarzają się i tacy właściciele, którzy, świadomie lub nie, krzywdzą swoje (ale nie tylko!) psiaki.

Niestety, takim okresem, gdzie bardzo często możemy natknąć się na cierpiące zwierzaki jest lato, okres wakacji i upalnej pogody.

Kilka dni temu, w jednej z Polskich miejscowości miało miejsce bardzo przykre zdarzenie. Właściciele kilku kotów i dwóch psów, pozostali swoje zwierzęta same w mieszkaniu, a psy były nawet przywiązane smyczami do nóg stołu! Zwierzęta nie miały ani wody, ani pożywienia. W mieszkaniu panował bałagan, a temperatura była bardzo wysoka. Według relacji sąsiadów, którzy zaniepokojeni odgłosami odchodzącymi z mieszkania powiadomili policję, właściciele biednych zwierzaków wyjechali z domu na kilka dni, pozostawiając swoich milusińskich bez opieki i w złych warunkach.

Dog sitting in a car

Innym przykładem wpadek właścicieli czworonogów w okresie letnim, jest pozostawianie psów samych w rozgrzanym od upału samochodzie! Mimo wielu ostrzeżeń i głośnych akcji społecznych, wciąż zdarza się, że nieroztropni właściciele pozostawiają zwierzęta  w samochodach i np. idą na zakupy. Samochód stojąc na słońcu, nawet z uchylonym oknem, w kilka minut zamienia się w rozgrzaną saunę, w której może być nawet 50°C!!!! Jeśli jesteśmy świadkiem takiej sytuacji mamy prawo wybić szybę w samochodzie, aby uratować zwierzę i nie zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności za ten czyn!

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, lato wiąże się z wyjazdami wakacyjnymi. Niestety, niektórzy właściciele psów nie radzą sobie z decyzją, co zrobić ze zwierzęciem w tym okresie. Pomimo wielu możliwości (hotele dla psów, wsparcie petsitterów), decydują się na bardzo drastyczne kroki, np. pozostawiają zwierzęta same w lesie, przywiązane do drzew. Tak, brzmi to okropnie i wzdrygamy się na samą myśl o takim zachowaniu. Jednak takie sytuacje się jeszcze zdarzają. Dlatego, gdy podczas spacerów spotkamy takie zwierzę, czy nawet zachowanie psów pozostawionych na podwórkach, wzbudzi nasze podejrzenia, reagujmy! Zadzwońmy na policję, straż miejską, czy inne służby, które mogą pomóc i ulżyć zwierzętom w cierpieniu.

Wszystkie reakcje na cierpienie zwierząt zajmą nam kilka minut, a mogą uratować zdrowie, a nawet życie tak kochanych przez nas czworonogów. Reagując pamiętajmy również, że każdemu, kto naraża zdrowie i życie zwierzęcia grozi do 2 lat więzienia!

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – REAGUJ!

S.O.S.! – Widzisz cierpiące zwierzę? Reaguj! Reviewed by on . S.O.S.! – Widzisz cierpiące zwierzę? Reaguj! Większość z nas lubi, a nawet uwielbia zwierzęta, w właśnie również psy. Niestety, zdarzają się i tacy właściciele, S.O.S.! – Widzisz cierpiące zwierzę? Reaguj! Większość z nas lubi, a nawet uwielbia zwierzęta, w właśnie również psy. Niestety, zdarzają się i tacy właściciele, Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top