czwartek, 21 marca 2019

PZŁ odwołuje konkursy psów

13 kwietnia 2018 06:13 Zostaw komentarz

PZŁ odwołuje konkursy psówPZŁ odwołuje konkursy psów

Polski Związek Łowiecki wykreślił z kalendarza kynologicznego próby i konkursy psów stosowanych do polowań na dziki i do pracy w norach.

To konsekwencja zmian w Prawie łowieckim.

Zgodnie z nowelizacją Prawa łowieckiego, która weszła w życie 1 kwietnia 2018 roku, poza polowaniami i odłowami nie można płoszyć, chwytać, przetrzymywać, ranić czy zabijać zwierzyny. Oznacza, to że żywych zwierząt nie można wykorzystywać w szkoleniu psów myśliwskich.

Zarząd główny PZŁ wydał decyzję o odwołaniu wszelkich imprez kynologicznych (prób pracy i konkursów psów myśliwskich, warsztatów kynologicznych), które miały odbyć się w kwietniu 2018 roku. „Dodatkowo z kalendarza prób i konkursów pracy psów myśliwskich wykreśla się próby i konkursy pracy dzikarzy i norowców w całym roku kalendarzowym” – dodano.

Dzikarze to psy ułożone do polowania na dziki. Ich zadaniem jest wyszukiwanie, osaczanie takich zwierząt i wyprowadzanie ich na myśliwych. Norowce to grupa psów przystosowanych do pracy w norach, gdzie żyją np. lisy, czy borsuki. Ich zadaniem jest wypłoszenie z nory zwierzęcia i zagonienie go pod przed myśliwego.

źródło: PZŁ

 

PZŁ odwołuje konkursy psów Reviewed by on . PZŁ odwołuje konkursy psów Polski Związek Łowiecki wykreślił z kalendarza kynologicznego próby i konkursy psów stosowanych do polowań na dziki i do pracy w nora PZŁ odwołuje konkursy psów Polski Związek Łowiecki wykreślił z kalendarza kynologicznego próby i konkursy psów stosowanych do polowań na dziki i do pracy w nora Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top