wtorek, 20 lutego 2018

Puchar Polski psów ratowników

14 czerwca 2016 13:17 2 komentarzy

W ubiegłą sobotę (11 czerwca) w Gdańsku odbył się drugi Puchar Polski Psów Ratowniczych. To doskonała okazja do zdrowej rywalizacji oraz popularyzacji wiedzy na temat szkolenia psów ratowniczych i nie tylko.

Gdański MOSiR organizuje imprezę m.in. przy współpracy z Sekcją Psów Ratowniczych WOPR. Zawody otwarte były dla wszystkich psiaków, które podzielono na kategorie: amatorów – w której to nie doświadczenie ale odwaga i charakter psiaka liczyły się najbardziej, psów szkolonych i profesjonalistów. Każdy kto czuł że jego podopieczny ma w sobie potencjał do zostania ratownikiem i zna podstawowe komendy z kursu posłuszeństwa, mógł zgłosić go do konkursu w klasie amatorów. W klasach psów szkolonych i profesjonalistów nasz pupil musiał się już wykazać pracą w wodzie z tonącymi pozorantami.

Oprócz rywalizacji, organizatorzy zaproponowali pokazy psiego posłuszeństwa i ratownictwa. Wprawdzie wysokie fale utrudniły nieco uczestnikom konkursu te najbardziej efektowne konkurencje, jak  holowanie tonącego na łódce lub skoki do wody razem z przewodnikiem, jednak duch w psiakach tak łatwo nie dawał się zgasić. Zapraszamy do zapoznania się z filmem z zawodów:

Poniżej świetna relacja zdjęciowa Katarzyny Piotrowskiej:

zw2
zw3

Pages →  1 2

Puchar Polski psów ratowników Reviewed by on . W ubiegłą sobotę (11 czerwca) w Gdańsku odbył się drugi Puchar Polski Psów Ratowniczych. To doskonała okazja do zdrowej rywalizacji oraz popularyzacji wiedzy na W ubiegłą sobotę (11 czerwca) w Gdańsku odbył się drugi Puchar Polski Psów Ratowniczych. To doskonała okazja do zdrowej rywalizacji oraz popularyzacji wiedzy na Rating: 0

komentarze (2)

  • Cyraneczka

    Cyraneczka

    Takie zawody odbywają się kilka razy w roku, zarówno nad morzem, jak i nad jeziorami. Z tego co mi wiadomo, to w różnych częściach Polski. PP pisał o nich kilka razy 🙂

  • Mopsik 12

    Nie sądziłem ,że takie zawody są w Polsce

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top