środa, 13 grudnia 2017

PSYjaciele z UW

15 maja 2017 15:27 Zostaw komentarz

uw04PSYjaciele z UW

Projekt społeczny „PSYjaciele z UW” jest doskonałym przykładem tego, że studenci też angażują się w sprawy bezdomnych psów, a nawet zachęcają do tego innych.

Na studiach czas płynie szybko, zajęcia, egzaminy, imprezy… Wydawać by się mogło, że czasu na myślenie o bezdomnych psach nie ma. A jednak. Na Uniwersytecie Warszawskim grupa młodych ludzi zdecydowała się bliżej przyjrzeć problemowi i zorganizowała akcję „PSYjaciele z UW” i w ramach projektu 7 maja został zorganizowany spacer z psami w Schronisku na Paluchu w Warszawie.
– Zdecydowaliśmy się podjąć tematu adopcji psów, ponieważ mimo, że ludzie są bardzo czuli na krzywdę zwierząt, to panuje przekonanie, że psy z adopcji są „gorsze” od tych z hodowli. Prawda jest taka, że bardzo często wśród porzuconych zwierząt są psy rasowe, które mimo wielu przeciwności losu potrafią obdarzyć człowieka ogromnym uczuciem. – mówi Hubert Ziomek, inicjator akcji.

Projekt jest organizowany przez grupkę studentów, więc w dużej mierze jego beneficjentami są osoby młode. Na spacer z bezdomniakami do schroniska przyszła duża grupa osób, które do tej pory nie miały kontaktu z taką placówką.
– Uważam, że przez nasze działania pozwoliliśmy budować świadomość młodych osób na rzecz psów ze schronisk. Usłyszeliśmy wiele opinii, że przy okazji spaceru z psami, to była ich pierwsza wizyta w schronisku i mimo wszystko byli pozytywnie zaskoczeni, ponieważ do tej pory odbierali schroniska jako miejsce bardzo smutne, ponure. – dodaje Hubert Ziomek.

uw02

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na STRONIE WYDARZENIA
Dodatkowo został zorganizowany KONKURS, gdzie promowane były zalety posiadania psów.

W ramach projektu studenci nakręcili spot:

PSYjaciele z UW Reviewed by on . PSYjaciele z UW Projekt społeczny „PSYjaciele z UW” jest doskonałym przykładem tego, że studenci też angażują się w sprawy bezdomnych psów, a nawet zachęcają do PSYjaciele z UW Projekt społeczny „PSYjaciele z UW” jest doskonałym przykładem tego, że studenci też angażują się w sprawy bezdomnych psów, a nawet zachęcają do Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top