środa, 21 lutego 2018

Psia oaza spokoju – metody relaksacyjne dla czworonożnych milusińskich

16 sierpnia 2017 15:59 Zostaw komentarz

W życiu właściwie każdego człowieka pojawia się stres, czasem mniejszy, czasem większy, czasem pozytywny – mobilizujący do działania, a czasem negatywny  – paraliżujący. Na poziom stresu wpływa praca, obowiązki domowe, kwestie finansowe, czy relacje z innymi. Powodów może być bardzo wiele. Człowiek potrafi różnie poradzić sobie ze stresem – masaż, sport, sen, a nawet suplementy diety i leki. Każdy z nas jest w stanie powiedzieć, co ma na niego najlepszy, relaksujący i odstresowujący wpływ.

Jednak nie tylko człowiek jest narażony na stres. Również nasi pupile, czworonożni przyjaciele, muszą borykać się z nerwami i stresem. Powodów również może być wiele, począwszy od stresu związanego z rozłąką z właścicielem, szkoleniami i tresurą, przez odgłosy burzy i fajerwerków, wizytę u weterynarza, po relacje z innymi psami i zwierzętami. Ten stres u naszego pupila może przejawiać się różnie. Nasz pies może być cichy, lękliwy, nadpobudliwy, a nawet agresywny!

Co zrobić, aby odstresować naszego psa?

  1. Na początek możemy zacząć od rzeczy bardzo prostych – pozwólmy naszemu psu wieść psie życie, dajmy mu ponieść się jego instynktowi – poznawania nowych rzeczy na spacerach, tarzania się w trawie, kopania dołków, poznawania innych psów, a nie tylko wciąż „nie ruszaj, zostaw, chodź tu!”
  2. Pozwólmy naszemu psu spędzać z nami więcej czasu – nie wspominamy tutaj już oczywiście o spacerach i wspólnych zabawach, które są elementem obowiązkowym psiego życia, ale pozwólmy, aby pies towarzyszył nam przy oglądaniu telewizji, gotowaniu, jedzeniu kolacji, czy pracach w ogródku.
  3. Masaż – tak samo, jak masaż ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, również ma on zbawienny wpływ na psa! Dla naszych pupili dotyk jest bardzo relaksacyjny. Możemy zapisać się na specjalny kurs, gdzie nauczą nas profesjonalnie masować naszego czworonoga, możemy nauczyć się najważniejszych rzeczy przy pomocy Internetu, albo po prostu możemy działać intuicyjnie. Jeśli zobaczymy, że pies podstawia nam do masażu różne części ciała, to znaczy, że wykonujemy go w fajny i przyjemny na czworonoga sposób.
  4. Muzyka relaksacyjna – tak, istnieją specjalnie skomponowane playlisty, które mają zapewnić naszemu pupilowi relaks i wyciszenie. Bardzo dobra metoda, gdy musimy psa na dłuższą chwilę (np. w nocy) zostawić samego w domu.
  5. Psie SPA! – możemy również wybrać się z naszym pupilem do SPA, gdzie zafundujemy mu szereg ciekawych zabiegów – od kąpieli, przez strzyżenie, masaż, po aromaterapię. Jednak ten sposób może nie sprawdzić się u wszystkich psów, szczególnie tych, które nie przepadają za kąpielą.
  6. Leki – do tej metody powinniśmy uciekać się z ostateczności, doraźnie, np. przy okazji okresu burzowego lub Sylwestra. Jeśli wiemy, że nasz pupil źle znosi dźwięk fajerwerków, kilka dni przed Sylwestrem możemy zacząć podawać mu delikatne preparaty uspokajające.
Psia oaza spokoju – metody relaksacyjne dla czworonożnych milusińskich Reviewed by on . W życiu właściwie każdego człowieka pojawia się stres, czasem mniejszy, czasem większy, czasem pozytywny – mobilizujący do działania, a czasem negatywny  - para W życiu właściwie każdego człowieka pojawia się stres, czasem mniejszy, czasem większy, czasem pozytywny – mobilizujący do działania, a czasem negatywny  - para Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top