środa, 20 lutego 2019

Przywiązane do ławki

22 czerwca 2018 08:19 Zostaw komentarz
Przywiązane do ławki

fot. Aflo Images/EASTNEWS

Przywiązane do ławki

Łatwiej było przywiązać do ławki na przystanku autobusowym i zostawić, niż zaprowadzić psy do schroniska.

Kobieta przyprowadziła trzy psy do schroniska w Elblągu, ale na miejscu nie było osoby, która mogłaby je przyjąć. Ochroniarz poprosił by wróciła później. Psy znaleziono przywiązane do ławki na przystanku autobusowym.
Kobieta chciała się pozbyć swoich trzech psów, bo – jak tłumaczyła ochroniarzowi schroniska –  właściciel wynajmowanego przez nią mieszkania nie zgadza się na obecność w nim czworonogów. Mężczyzna poprosił właścicielkę psów, by wróciła za kilka godzin, kiedy do pracy przyjdą osoby zajmujące się adopcją. Kobieta odeszła niepocieszona. O godzinie 9:30 pracownicy azylu dostali zgłoszenie, że kilkaset metrów od bramy schroniska, na przystanku autobusowym do ławki przywiązane są trzy psy. Okazało się, że to te same, które rano przyprowadziła kobieta. Okazało się również, że najstarsza suczka była w 2014 roku adoptowana z schroniska, jeszcze jako szczenię. Pozostałe dwie suczki to prawdopodobnie jej córki.
Pracownicy schroniska zapewniają, że gdyby kobieta przyszła później, psy zostałyby przyjęte. – Tylko przeszkoleni pracownicy mogą przyjąć psa, bo muszą ocenić jego stan i zadać szereg istotnych dla jego przyszłości informacji – tłumaczyła – Dorota Bugajska z OTOZ Animals w Elblągu. Chodzi o wiedzę na temat szczepień, przebytych chorobach, zachowaniu, diecie. – Nie wiemy choćby, czy suczkę można trzymać w boksie z innymi psami lub czy może trafić do domu z dziećmi – dodaje.
Nikogo nie zdziwi informacja, że do schroniska zawracanych jest wiele wcześniej adoptowanych psów. – Szczególnie szczeniaki. Ludzie nie potrafią sobie z nimi poradzić, nie mają cierpliwości i piesek do nas wraca – opowiada Dorota Bugajska i apeluje o większą odpowiedzialność przy decyzji o adopcji psa.
źródło: tvn24.pl
Przywiązane do ławki Reviewed by on . [caption id="attachment_35350" align="alignleft" width="300"] fot. Aflo Images/EASTNEWS[/caption] Przywiązane do ławki Łatwiej było przywiązać do ławki na przys [caption id="attachment_35350" align="alignleft" width="300"] fot. Aflo Images/EASTNEWS[/caption] Przywiązane do ławki Łatwiej było przywiązać do ławki na przys Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top