wtorek, 12 grudnia 2017

Przyjaciel Pies nr 4/2016

23 marca 2016 11:10 4 komentarzy

04.16W numerze:
Okiem sędziego: West highland white terrier
Portret: Dog niemiecki
Na życzenie:  Border terrier
Temat miesiąca: Do pracy z psem. Razem nie tylko do biura
Dziecko i pies: Przyjaźń nie tylko od kołyski
Razem z psem: Aktywna wiosna
Czworonożni sportowcy: Zostać siłaczem
Pomysł na biznes: Usługa pierwsza klasa
Różne: Listy do przyjaciela; Wywąchane;
Spacer aleją gwiazd. Przyjaźń w rozmiarze XL;
Drugie życie Silvera. Co sądzicie o Wielkanocy?
Na wariackich papierach. Królowa spacerów;
Przyjaciel od wieków. Smutek na uwięzi;
Fotowarsztaty; Konkurs fotograficzny. Śnieżny portret
zamówi przycisk

Wróć do Archiwum

Przyjaciel Pies nr 4/2016 Reviewed by on . W numerze: Okiem sędziego: West highland white terrier Portret: Dog niemiecki Na życzenie:  Border terrier Temat miesiąca: Do pracy z psem. Razem nie tylko do b W numerze: Okiem sędziego: West highland white terrier Portret: Dog niemiecki Na życzenie:  Border terrier Temat miesiąca: Do pracy z psem. Razem nie tylko do b Rating: 0

komentarze (4)

 • Eniles

  Eniles

  KONKURS NA RECENZJĘ: Szata graficzna okładki kwietniowego Przyjaciela Psa zwiastuje nadchodzącą wiosnę. Dalsze strony są tego kontynuacją. Z listów do przyjaciela – Moc wspomnień i Jedyny taki przyjaciel – to ukazanie wyjątkowości relacji między psami a ich właścicielami. To wzruszające wspomnienia, o których nie wstydzą się mówić nawet mężczyźni. W Wywąchane 3 akcje: Poczytaj mi przyjacielu, Komu Vippsiaka, Serce dla seniora, które dają nadzieję psiakom ze schronisk. Do pracy z psem to kwietniowy numer miesiąca. Temat przedstawia nowy sposób spędzania z psem jeszcze większej ilości wspólnego czasu. To pokazanie także, że psy w biurze pozytywnie wpływają na relacje między współpracownikami, obniżają poziom stresu, pomagają rozładować napięcie ale również wspomagają w utrzymaniu zdrowej równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Należy jednak przy tym pamiętać, aby w miejscach pracy stosować zasady psiej etyki. Po wyjściu z biura dla rozprostowania kości niezbędna staje się chwila relaksu. Może spacer…? Aktywna wiosna pozwala właścicielom psów wybrać jedna z form aktywności ze swoim pupilem. Poczynając od form podstawowych, kończąc na aktywności wymagającej większego nakładu pracy i specjalistycznego sprzętu tak jak frisbee, agility czy canicross. Do psich sportów można zaliczyć także weight pulling, o którym mowa w Zostać siłaczem. Biorąc pod uwagę, że we wszystkich psich sportach organizowane są zawody, na które często trzeba dojechać do innego miasta a nawet państwa – warto skorzystać wtedy z usług firm, które zajmują się profesjonalnym transportem zwierząt. O tym temacie w artykule Usługa pierwsza klasa. Dla potencjalnie przyszłej matki i aktualnej posiadaczki psa niezwykle interesujący okazał się temat Przyjaźń od kołyski. Często szykując się do powitania dziecka na świecie zapominamy, że będzie się z nim witał także nasz czworonożny przyjaciel. To na nas spoczywa odpowiedzialność, by u podstaw tej relacji było bezpieczeństwo i pozytywne emocje. Do tego konieczne jest przyjrzenie się dotychczasowemu zachowaniu psa – zanim maluch pojawi się w domu – co pozwoli wyeliminować zachowania niepożądane a wzmocnić te pozytywne. Wtedy możemy spodziewać się, że wszyscy będziemy stanowić zgraną rodzinkę. Dla wywołaniu uśmiechu na twarzy warto przeczytać Co sądzicie o Wielkanocy?, To przezabawny opis przedświątecznych przygotowań z perspektywy psa-zająca.

 • Huskylove

  Huskylove

  Konkurs na recenzję. Zastanawiałam się, od czego zacząć. W końcu zdecydowałam, że zacznę od… początku. Logika. 😀 A więc pierwsze wrażenie – okładka. Co tu dużo pisać – piękne zdjęcie, uroczy psiak… Moim zdaniem jest to jedna z ładniejszych okładek PP. Czasopismo samo się prosi, by po nie sięgnąć. 🙂 Przejdźmy do zawartości – i trzymajmy się już kolejności, którą narzuciłam w drugim zdaniu tejże recenzji – idziemy od początku ku końcowi. Zaczynamy. „Listy do przyjaciela” – tym razem szczególnie wzruszające i dające do myślenia. Mało brakowało, a łzy popłynęłyby mi po twarzy – tak bardzo poruszający był list pana Karola. Zamyśliłam się, co to będzie, gdy mojego ukochanego rudzielca już… nie będzie? Mam nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych lat przed nami. Wzruszenia doznałam również czytając notkę z bloga ciaudzi, która wprawiła mnie w zadumę. Cieszę się, że została opublikowana. Obracam kolejne strony… „Wywąchane” ciekawostki, „Spacer aleją gwiazd”… i felietony, które uwielbiam! Jak zwykle napisane lekko i z humorem. Tak trzymać! „Okiem sędziego” – to nie dla mnie… O, jest i temat miesiąca, oczywiście przeczytany od deski do deski. 😉 Bardzo interesujący, jak zresztą również i pozostałe artykuły. Nie chcę się za bardzo rozpisywać, niemniej myślę, że na szczególną uwagę zasłużyły dwa arcywspaniałe artykuły. 😀 Po pierwsze – „Aktywna wiosna” autorstwa Natalii Białokoz – tekst nie dość, że dostarczający informacji (i inspiracji!), to jeszcze bardzo motywujący. A taka motywacja do działania to świetna sprawa! Mangusiu, szykuj się, koniec leniuchowania, wiosna przyszła! 😀 Po drugie – „Zostać siłaczem” Agnieszki Malinowskiej. Uwielbiam sporty kynologiczne, a weight pulling zainteresował mnie już jakiś czas temu. Artykuł dostarczył mi wielu rzetelnych informacji na jego temat. I w taki oto sposób dotarliśmy do końca. Majowy numer zapowiada się bardzo obiecująco (w szczególności temat miesiąca). Czekam z niecierpliwością!

 • weronika47

  weronika47

  KONKURS NA RECENZJĘ- W kwietniowym numerze przyjaciela psa na okładce znalazł się Westie, a jego dokładny opis w środku magazynu. Na innych stronach znalazły się również opisy i ciekawostki o Dogu Niemieckim i Borderze Terrieru. W tym numerze poruszył mnie temat SERCE DLA SENIORA w którym piszecie że zorganizowaliście sesje zdjęciową dla psów seniorów, oraz że przy adopcji psa nie musimy patrzeć na jego metrykę lecz na zachowanie i temperament psa. Zainteresował mnie tez artykuł pt. CO SĄDZICIE O WIELKANOCY, historia jest o psie który kiedyś mieszkał w schronisku a teraz obchodzi święta Wielkanocne wraz z jego rodziną. W numerze pojawił się również bardzo fajny artykuł PRZYJAŹŃ OD KOŁYSKI który mówi o tym jak wielka zmiana zachodzi w życiu kiedy rodzi się dziecko a w domu jest pies. Nie możemy również zapomnieć o tym że nasi najmilsi też czują wiosnę i czekają kiedy zabierzemy je na bardzo długi spacer, czy po prostu poćwiczymy z nimi ćwiczenia sprawnościowe na świeżym powietrzu. No i oczywiście czas na temat miesiąca DO PRACY Z PSEM. Zwykle w pracy spędzamy jedna trzecią doby podczas gdy nasze psy siedzą same w domu. Czy nie lepiej byłoby gdybyśmy mogli zabierać je ze sobą do pracy? To rozwiązanie nie jest na razie popularne lecz liczba właścicieli którzy nie chcą rozstawać się ze swoimi pupilami rośnie. W temacie miesiąca również są artykuły takie jak np. Co na ten temat myśli specjalista czy, pies kontra stres. W całym magazynie są również takie artykuły jak np. ZOSTAC SIŁACZEM, USŁUGA PIERWSZA KLASA. Każdy numer PP zachwyca mnie na swój sposób.:)

 • Wedlowska

  Wedlowska

  [KONKURS NA RECENZJĘ ]PP- ,,Przyjaciel Pies ” czasopismo stworzone zarówno dla doświadczonych znawców psów, jak i początkujących psiarzy. Otwiera oczy na poznawanie nowych rzeczy związanych z czworonogami oraz pozwala lepiej zrozumieć świat na jaki patrzy nasz zwierzak. Wiele cennych rad dotyczących wychowania, porozumiewania międzygatunkowego, zagadnień z dziedziny sztuki i kynologii. PP nie ma ograniczeń. Każdy numer zachwyca ciekawymi informacjami, pięknymi zdjęciami i podejściem do czytelnika, które zadowala nawet najbardziej wymagających odbiorców 🙂 .

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top