wtorek, 19 marca 2019

Proces o okrucieństwo

26 października 2018 05:51 1 komentarz
Proces o okrucieństwo

fot. FLPA / EASTNEWS

Proces o okrucieństwo

25-letnia mieszkanka Prudnika  (woj. opolskie) stanęła przed sądem oskarżona o okrutne uśmiercenie psa, którego pozostawiła na głodową śmierć w opuszczonym przez siebie mieszkaniu.
Mały czarny szczeniak Lucky zdychał z głodu przez około dwa tygodnie. Szczekał, obgryzał meble. Sąsiedzi opuszczonego mieszkania skarżyli się w administracji na szczekanie psa, ale jakoś nikt do lokalu nie wszedł na siłę kiedy lokatorzy znikli. Lucky nie miał miski z wodą, nie miał również jedzeniem. W końcu wcisnął się za wersalkę i tam skonał.
Ciało psa uległo mumifikacji, został tylko szkielet obciągnięty kośćmi – zeznawał w prudnickim sądzie lekarz weterynarii, który dokonał oględzin znalezionego zwierzęcia.
O spowodowanie śmierci psa prudnicka prokuratura oskarżyła 25-letnią bezrobotną mieszkankę Prądnika, z wykształceniem gimnazjalnym, matkę dwojga dzieci. Kobieta była najemczynią tego mieszkania komunalnego. Mieszkała tam z dziećmi i konkubentem. W grudniu 2017 roku partnerzy się posprzeczali i rozeszli. Kobieta wyprowadziła się do matki, mężczyzna do rodziny w sąsiedniej wsi. Pies został sam w mieszkaniu.
– Nie przyznaję się do winy – mówiła w sądzie młoda kobieta, której grozi nawet do 3 lat więzienia. Wyjaśniał, że wyprowadzając się z mieszkania przekazała klucze swojemu byłemu konkubentowi, który miał zabrać z mieszkania swoje rzeczy i psa. Pies był jego własnością. Potem straciła kontakt z byłym chłopakiem.
Mieszkając u matki do marca 2018 roku kobieta wielokrotnie uspokajała matkę, że chodzi do mieszkania wyprowadzać i karmić psa. ponieważ matka była gotowa zaaopiekować się psem. W końcu powiedziała jej, że pies trafił w dobre ręce.
Kiedy administracja mieszkań komunalnych zażądała zwrotu lokalu, za który oskarżona nie płaciła czynszu, matka z przyjaciółką poszły wysprzątać mieszkanie. Zastały je brudne, pełne psich odchodów, śmierdzące. To one w końcu za wersalką odkryły psie truchło i zawiadomiły policję.
Wyrok w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie w listopadzie. Sąd chce jeszcze przesłuchać konkubenta, ale policja nie może odnaleźć mężczyzny.
źródło: nto.pl
Proces o okrucieństwo Reviewed by on . [caption id="attachment_36147" align="alignleft" width="300"] fot. FLPA / EASTNEWS[/caption] Proces o okrucieństwo 25-letnia mieszkanka Prudnika  (woj. opolskie [caption id="attachment_36147" align="alignleft" width="300"] fot. FLPA / EASTNEWS[/caption] Proces o okrucieństwo 25-letnia mieszkanka Prudnika  (woj. opolskie Rating: 0

komentarze (1)

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top