czwartek, 14 grudnia 2017

Prezydent Putin znowu dostał w prezencie psa

13 października 2017 08:12 Zostaw komentarz
Ramil Sitdikov/Sputnik/EASTNEWS

Ramil Sitdikov/Sputnik/EASTNEWS

Prezydent Putin znowu dostał w prezencie psa

Ałabaj, czyli owczarek środkowoazjatycki to prezent prezydenta Turkmenistanu Gurbangułego Berdymuhamedowa dla Władimira Putina z okazji 65 urodzin prezydenta Rosji.

Pies wabi się Wiernyj (Wierny). Prezydent Putin jest znany ze swojej sympatii do psów, być może dlatego nie pierwszy raz dostaje je w prezencie. W tej chwili jest właścicielem dwóch psów, ponieważ w 2012 roku od gubernatora jednej z japońskich prefektur otrzymał psa japońskiej rasy akita o imieniu Jume (Marzenie). Pies był wyrazem wdzięczności za pomoc Rosjan w likwidowaniu skutków tsunami, które nawiedziło Japonię w 2012 roku.

Wcześniej, bo w 2010 roku od premiera Bułgarii  Bojko Borysowa prezydent Rosji otrzymał kilkumiesięcznego owczarka bułgarskiego (karakachan) o imieniu Baffi. Jednak najbardziej znanym psem Władimira Putina była labradorka Connie, którą otrzymał w 2000 roku od ówczesnego ministra spraw sytuacji nadzwyczajnych Siergieja Szojgu.

www.kremlin.ru

fot.kremlin.ru

Więcej informacji o owczarkach środkowoazjatyckich:

Owczarek środkowoazjatycki

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Prezydent Putin znowu dostał w prezencie psa Reviewed by on . [caption id="attachment_33246" align="alignleft" width="300"] Ramil Sitdikov/Sputnik/EASTNEWS[/caption] Prezydent Putin znowu dostał w prezencie psa Ałabaj, czy [caption id="attachment_33246" align="alignleft" width="300"] Ramil Sitdikov/Sputnik/EASTNEWS[/caption] Prezydent Putin znowu dostał w prezencie psa Ałabaj, czy Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top