poniedziałek, 25 marca 2019

Prezentacja na wystawie

13 sierpnia 2018 06:08 Zostaw komentarz

Prezentacja psa na wystawie

1. Hasło „wystawa” i ruszacie. Początki nie są łatwe. „Biegamy? – myśli pies – Świetnie! Pobrykamy po drodze, żeby nie było nudno”. W odpowiedzi na wszystkie jego „wygłupy” po prostu stań nieruchomo. Pochwal psa, gdy tylko się uspokoi.
szkolenie01
2. Cierpliwie próbuj dalej. No proszę, w końcu zrozumiał, o co tu chodzi. „Tak, dobrze!” – pochwal go, biegnąc. Smakołykiem lub zabawką w prawej ręce możesz zwracać jego uwagę we właściwym kierunku.
szkolenie02
3. Polecenie „stój” teraz się przydaje, aby swobodnie zatrzymać psa z biegu.
szkolenie04
4. „Stój – wystawa” powinno wyglądać tak: przednie łapy pionowo pod psem, tylne od stawu skokowego tworzą kąt prosty z podłożem, głowa uniesiona dumnie do góry.
szkolenie04
5. Przednie łapy równoległe, w jednej linii, rozstawione na szerokość barków.
szkolenie05
6. Tylne łapy są rozsunięte na szerokość bioder, również równoległe i w jednej linii.
szkolenie06
7. Nie od razu pies ustawia się w ten sposób. Przyzwyczajaj go stopniowo do przestawiania jego łap. Głaszcząc po łopatce oraz udzie, przesuwaj rękę coraz niżej po łapie. Chwal go i nagradzaj, jeśli chociaż przez chwilę stoi spokojnie.
szkolenie07
8. Zanim przesuniesz łapę, w kolejnym etapie lekko ją przytrzymaj. Chwal psa za cierpliwość i nie żałuj nagród.
szkolenie08
9. Podobnie z tylnymi łapami. Jeśli pies jest dość duży, łatwiej przestawić łapę, trzymając ją nisko.
szkolenie09
10. Psy bez entuzjazmu podchodzą do pokazywania zębów. Dlatego na hasło „pokaż zęby” niechętnego psa najpierw podrap za uchem, pogłaszcz po policzku i spokojnie przesuń dłoń na pysk. Pochwal go i daj nagrodę.
szkolenie10
11. Podczas głaskania na moment obejmij pysk obiema dłońmi. Pochwała, nagroda i chwila przerwy.
szkolenie11
12. Z czasem pokazywanie zgryzu będzie przebiegało bez kłopotów. Ale nie zapominaj o pochwałach.
szkolenie12
13. Przy prezentowaniu zębów z boku pysk powinien być lekko otwarty, aby sędzia mógł zobaczyć także trzonowce.
szkolenie13
PAMIĘTAJ:
– Postawa wystawowa u niektórych ras trochę się różni. Pokażemy to w następnym numerze. Sposób przyzwyczajenia do niej psa pozostaje ten sam.
– Na ringu pies powinien być prowadzony na tzw. ringówce – cienkiej lince nylonowej lub z rzemienia. Możesz więc używać jej także podczas nauki. W ruchu dobierz tempo tak, aby pies biegł swobodnym kłusem. W miarę potrzeby zwolnij lub przyspiesz, koncentrując go na sobie. Ściąganie lub wleczenie na ringówce nie wygląda elegancko.
– Poprawiając postawę psa, zwróć uwagę, aby nie oprzeć się o niego np. kolanem lub ramieniem, ponieważ to zmusi go do odsuwania się.

tekst: Katarzyna Kiryczun
foto: Żaneta Żmuda

Zapisz

Zapisz

Prezentacja na wystawie Reviewed by on . Prezentacja psa na wystawie 1. Hasło "wystawa" i ruszacie. Początki nie są łatwe. "Biegamy? - myśli pies - Świetnie! Pobrykamy po drodze, żeby nie było nudno". Prezentacja psa na wystawie 1. Hasło "wystawa" i ruszacie. Początki nie są łatwe. "Biegamy? - myśli pies - Świetnie! Pobrykamy po drodze, żeby nie było nudno". Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top