środa, 21 lutego 2018

Polacy Mistrzami Świata Agility 2017!

25 października 2017 13:49 Zostaw komentarz

Polacy Mistrzami Świata Agility 2017!

Tytuł Drużynowego Mistrza Świata Agility 2017 w konkurencji large Polacy zdobyli po raz pierwszy.

Złota drużyna to Olga Kwiecień z owczarkiem pirenejskim Brego, Magdalena Labieniec z border collie Issi, Natalia Lichecka z border collie Yena oraz Magdalena Ziółkowska z border collie Mawr, która jako jedyna pobiegła na czysto.

Agility to sport kynologiczny polegający na pokonaniu toru przeszkód przez psa. Przewodnik, biegnąc obok psa, musi poprowadzić go po określonym torze bezbłędnie i w jak najlepszym czasie.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, nie znając ich układu przed startem. Tylko przewodnicy zapoznają się wcześniej z układem toru. Zalicza się tak zwane „strefy kontaktu”, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa: kategorie small, medium i large. Dla mniejszych psów poprzeczki są ustawiane niżej, dla większych wyżej.

Zawody odbyły się 8 października 2017 roku w czeskiej miejscowości Liberec.

fot. Katarzyna Piotrowska

Więcej o tym jak trenować psa do zawodów agility:

Przez przeszkody po nagrody

Zapisz

Polacy Mistrzami Świata Agility 2017! Reviewed by on . Polacy Mistrzami Świata Agility 2017! Tytuł Drużynowego Mistrza Świata Agility 2017 w konkurencji large Polacy zdobyli po raz pierwszy. Złota drużyna to Olga Kw Polacy Mistrzami Świata Agility 2017! Tytuł Drużynowego Mistrza Świata Agility 2017 w konkurencji large Polacy zdobyli po raz pierwszy. Złota drużyna to Olga Kw Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top