niedziela, 20 stycznia 2019

Pół miliona zł dla pogryzionej 9 – latki

18 maja 2018 07:33 Zostaw komentarz
Pół miliona zł dla pogryzionej 9 - latki

fot: EAST NEWS/MARCO LEONARDI

Pół miliona zł dla pogryzionej 9 – latki

Sąd Rejonowy w Tczewie skazał właścicielkę psów Danutę Sz. na rok ograniczenia wolności w formie prac społecznych (30 godzin miesięcznie). Kobieta otrzymała także zakaz hodowli psów przez trzy lata. Skazana ma zapłacić 500 tysięcy złotych na rzecz Marysi, a 15 tysięcy złotych dla pana Jacka – sąsiada, który uratował dziecko.
Trzy agresywne mastify tybetańskie zaatakowały dziecko jadące na rowerze w kwietniu 2016 roku we wsi Rokitki koło Tczewa. Na pomoc dziewczynce ruszył pan Jacek, sąsiad, który także został ranny. Kask, który 9-latka miała na głowie oraz pomoc sąsiada prawdopodobnie uratowały jej życie. Dziewczynka wymagała rocznej rehabilitacji, a skutki pogryzienie odczuwa do dziś – straciła palec.
– To był taki przeraźliwy krzyk dziecka, pisk i inne niż zwykle szczekanie tych psów. Kiedy wyjrzałam, widziałam już leżące dziecko, biegłam do niej, ale wcześniej sąsiad zaczął ją ratować. Potem przybiegł jej ojciec i wziął ją na ręce. Sąsiad, który jej pomagał, miał poranione całe ręce. Było dużo krwi, on był w szoku – opowiadała mieszkanka osiedla, która była świadkiem całego zdarzenia. Mieszkańcy osiedla przyznali, że psy, które należały do prowadzonej na jednej z posesji hodowli, od dawna zachowywały się agresywnie.
Sąd stwierdził, że kobieta mogła przewidzieć skutek w postaci wydostania się psów, a „z powodu niedbalstwa takiej możliwości nie przewidziała”. Sąd uznał, że oskarżona działa nieumyślnie. – Należy podkreślić, że w przypadku, gdy psy hodowała nie tylko jako hobby, ale też zarabiała w ten sposób, wymagana jest od niej, jako od przedsiębiorcy, szczególna staranność w zakresie wykonywanej działalności – tłumaczył wyrok sędzia Rafał Gorgolewski z Sądu Rejonowego w Tczewie.

Prokuratura wnioskowała dla Danuty Sz. o karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i zapłatę pół miliona złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanej. Obrona domagała się uniewinnienia oskarżonej, argumentując, że nie mogła ona przewidzieć, że psy sforsują ogrodzenie domu.

źródło: TVN24
Pół miliona zł dla pogryzionej 9 – latki Reviewed by on . [caption id="attachment_35090" align="alignleft" width="300"] fot: EAST NEWS/MARCO LEONARDI[/caption] Pół miliona zł dla pogryzionej 9 - latki Sąd Rejonowy w Tc [caption id="attachment_35090" align="alignleft" width="300"] fot: EAST NEWS/MARCO LEONARDI[/caption] Pół miliona zł dla pogryzionej 9 - latki Sąd Rejonowy w Tc Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top