wtorek, 20 lutego 2018

Podatek za psa na 2015

24 lutego 2015 16:05 Zostaw komentarz

Podatek za psa

„Mieszkam w mieście. Mam trzy psy. Słyszałem, że za psa powinno się płacić jakiś podatek, taki jak np. za abonament telewizyjny. Za trzy psy to pewnie będzie duża kwota! Czy naprawdę istnieje obowiązek płacenia podatku za psa?”

Każda osoba fizyczna, która jest prawowitym właścicielem danego psa, powinna płacić za jego posiadanie specjalny podatek lokalny. Decyzja o pobieraniu tej opłaty zależy jednak od władz danej gminy lub regionu. Niestety, gminy zwykle nie informują swych mieszkańców o takim obowiązku. Sami musimy sprawdzić, czy np. w Sandomierzu należy płacić za posiadanie czworonoga i znaleźć odpowiednie konto (np. na stronie internetowej urzędu gminy). Nie musi być to jednak konto urzędu skarbowego, ale np. lokalnego schroniska. Roczna opłata za posiadanie jednego psa w 2015 r. będzie wynosiła 121,5 zł (4 grosze więcej, niż w zeszłym roku), niezależnie od wieku, rasy czy wielkości pupila. Gminy mogą zmniejszyć tę stawkę do 40-80 zł rocznie. Również w zależności od ustaleń danego regionu, możemy być zwolnieni z opłaty, jeśli nasz pies jest adoptowany ze schroniska lub ma poniżej ośmiu miesięcy. Podatek nie jest ściągany od emerytów, osób niepełnosprawnych i właścicieli gospodarstwa rolnego.

Podatek za psa na 2015 Reviewed by on . Podatek za psa "Mieszkam w mieście. Mam trzy psy. Słyszałem, że za psa powinno się płacić jakiś podatek, taki jak np. za abonament telewizyjny. Za trzy psy to p Podatek za psa "Mieszkam w mieście. Mam trzy psy. Słyszałem, że za psa powinno się płacić jakiś podatek, taki jak np. za abonament telewizyjny. Za trzy psy to p Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top