środa, 21 lutego 2018

Płatny urlop opiekuńczy z powodu choroby psa

13 października 2017 13:30 Zostaw komentarz

John Daniels / ardea.com/EAST NEWSPłatny urlop opiekuńczy z powodu choroby psa

We Włoszech po raz pierwszy w historii kobieta otrzymała w pracy refundowany urlop opiekuńczy, by zająć się psem po operacji.

Mieszkająca samotnie pracownica administracji rzymskiego uniwersytetu La Sapienza zwróciła się do swego pracodawcy o wyrażenie zgody na to, by mogła iść na urlop opiekuńczy, przysługujący z ważnych powodów rodzinnych.  Opieki wymagał jej 12-letni seter, który miał być operowany z powodu paraliżu krtani. Kobieta wyjaśniła, że musi zająć się czworonogiem i być przy nim po operacji.

Kiedy uniwersyteckie biuro kadr poprosiło o dalsze wyjaśnienia, pracownica uczelni zwróciła się o pomoc do stowarzyszenia obrońców praw zwierząt (LAV). Działacze stowarzyszenia posłużyli się kilkoma orzeczeniami włoskiego Sądu Najwyższego, w których stwierdzono, że brak troski o zwierzę można uznać za przestępstwo maltretowania. Złożyła też zaświadczenie od weterynarza na temat stanu zdrowia swojego zwierzęcia. Na tej podstawie uniwersytet przyznał jej dwa dni urlopu opiekuńczego.

Cytowani w prasie obrońcy zwierząt podkreślają, że precedens ten umożliwia innym właścicielom chorych psów czy kotów ubiegać się o podobny urlop na opiekę nad nimi na podstawie zaświadczenia od weterynarza. „To ważny krok naprzód” – podkreślili.

tekst na podstawie TVN24

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Płatny urlop opiekuńczy z powodu choroby psa Reviewed by on . Płatny urlop opiekuńczy z powodu choroby psa We Włoszech po raz pierwszy w historii kobieta otrzymała w pracy refundowany urlop opiekuńczy, by zająć się psem po Płatny urlop opiekuńczy z powodu choroby psa We Włoszech po raz pierwszy w historii kobieta otrzymała w pracy refundowany urlop opiekuńczy, by zająć się psem po Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top