piątek, 22 marca 2019

Piłki, piłki do domu!

13 września 2018 06:02 Zostaw komentarz

Piłki, piłki do domu!

Treibball to sport znany w Polsce od niedawna, doskonały dla psów pasterskich, które nie mają okazji pracować z owcami, a także dla wszystkich energicznych czworonogów. W roli stada występuje w nim osiem piłek gimnastycznych, które zwierzęta muszą „zagonić” w określone miejsce zgodnie ze wskazówkami przewodnika.  

Piłki, piłki do domu!

Piłki, piłki do domu!

Na placu o połowę mniejszym od boiska futbolowego zobaczyć można piłki o średnicy 45-75 cm, ułożone w trójkąt jak kule na stole bilardowym. Podbiega do nich pies i na znak człowieka wybiera jedną z nich. Dalej wszystko toczy się według ściśle określonych reguł, których twórcą jest szkoleniowiec z Niemiec, Jan Nijboer. Jest to idealny sport dla psów pasterskich z linii pracujących, które mieszkają w mieście i nie mają na co dzień okazji paść owiec. Agata Szczytnicka, właścicielka border collie Borsuka wspomina, że gdy tylko napompowała pierwszą piłkę, jej pupil od razu wiedział co ma z nią zrobić.
– Borsuk instynktownie ustawił się na przeciwko piłki, ale też przodem do mnie, przyczaił się w charakterystycznej dla psów zaganiających pozie i gdy tylko usłyszał znane mu już słowo „daj”, natychmiast zaczął pchać piłkę nosem w moim kierunku. – mówi Agata szczytnicka – To było niesamowite! Chociaż nigdy go do tego nie szkoliłam, on przyturlał piłkę pod moje nogi… Sam, bez żadnej podpowiedzi zaczął też okrążać znajdujące się pozostałe w pobliżu kule. – dodaje właścicielka Borsuka.

Pages →  1 2 3 4 5 6

Piłki, piłki do domu! Reviewed by on . Piłki, piłki do domu! Treibball to sport znany w Polsce od niedawna, doskonały dla psów pasterskich, które nie mają okazji pracować z owcami, a także dla wszyst Piłki, piłki do domu! Treibball to sport znany w Polsce od niedawna, doskonały dla psów pasterskich, które nie mają okazji pracować z owcami, a także dla wszyst Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top