czwartek, 21 marca 2019

Pies na wakacjach! – Psia moda na plaży

9 sierpnia 2017 15:03 Zostaw komentarz

Jack Russell Terrier dog on nature background.

Kostium kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, parawan i dmuchany aligator – to tylko niektóre z gadżetów towarzyszących człowiekowi na plaży w upalny, letni dzień. A jak możemy wyposażyć naszego psiego milusińskiego, aby również mógł poczuć się jak prawdziwy plażowicz-urlopowicz?

  1. Strój kąpielowy! – odpowiednio dopasowany rozmiarem, wykonany z trwałego, szybkoschnącego materiału, który jest odporny na działanie soli. Generalnie strój taki nie ma żadnych atutów funkcjonalnych, jego głównym zadaniem zaś jest cieszenie oka właściciela i zapewnienie odrobiny frajdy dla psiaka.
  2. Ochrona przed słońcem!
    1. Czapeczka – jeśli nasz psiak nie będzie miał nic przeciwko nakryciu głowy, z pewnością taka czapeczka ochroni trochę głowę oraz oczy naszego pupila przed działaniem promieni słonecznych, jednak pamiętajmy, że nie zastąpi mu przebywania w cieniu!
    2. Okulary przeciwsłoneczne – tak jest, istnieją na rynku również psie okulary przeciwsłoneczne. Te jednak, aby dobrze pełniły swoją funkcję, nie mogą być zwykłymi okularami. Bardzo ważne jest, aby posiadały bezbarwne soczewki oraz odpowiednie filtry ochronne.

Zabierając ze sobą psa na plażę musimy pamiętać, że niezbyt dobrze znosi on wysokie temperatury. Dlatego też zawsze musimy mieć ze sobą miskę z wodą dla naszego pupila. Ważne jest również, aby nasz pies miał zapewnioną możliwość położenia się w cieniu! Aby jeszcze umilić mu przebywanie w upale, możemy zaopatrzyć go w:

  1. Matę chłodzącą! – specjalnie wykonana mata powinna być zaopatrzona w akumulatory, dzięki którym utrzymuje ona niską temperaturę, pomagającą naszemu psu się schłodzić.
  2. Zabawki! – większość z nas potrafi godzinami leżeć na słońcu, słuchać muzyki, czytać książki, czy po prostu drzemać, jednak nie możemy wymagać tego samego od naszego pupila. Część psów rzeczywiście położy się w cieniu lub na słońcu i przedrzemie kilka godzin, jednak te bardziej szalone czworonogi będą chciały skorzystać z pobytu na plaży i nad morzem! i będzie chciała się bawić. W związku z tym powinniśmy również pamiętać o zabraniu kilku ulubionych zabawek, które będziemy mogli rzucać pupilowi do morza i na plaży. Do zabawy w morzu możemy wybrać specjalnie wykonane zabawki, które unoszą się na powierzchni wody. Taki aporter w większości przypadków wykonany będzie z lekkiej pianki i będzie w jaskrawych kolorach, aby ułatwić psu znalezienie zabawki.
Pies na wakacjach! – Psia moda na plaży Reviewed by on . Kostium kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, parawan i dmuchany aligator – to tylko niektóre z gadżetów towarzyszących człowiekowi na plaży w upalny, letni dzi Kostium kąpielowy, ręcznik, krem do opalania, parawan i dmuchany aligator – to tylko niektóre z gadżetów towarzyszących człowiekowi na plaży w upalny, letni dzi Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top