sobota, 20 października 2018

Pies szczeka, sąsiad grozi policją

29 września 2017 10:20 Zostaw komentarz

Pies szczeka, sąsiad grozi policją

Moja sąsiadka straszyła nas dziś, że wezwie policję, ponieważ nasze psy szczekają w nocy i ona nie może spać. Czy może nam grozić problem z policją? Proszę o odpowiedź, ponieważ boję się, że to prawda i będziemy mieć problemy!” – napisała do nas czytelniczka Laki.

Pies nie może być uciążliwy i nie powinien zakłócać spokoju, a to oznacza, że właściciel musi dołożyć starań, by jego ulubieniec nie szczekał i nie wył. Jeśli opiekun takich działań nie podejmuje, może narazić się na karę grzywny do 500 zł albo na karę nagany. Mówi o tym art. 54 Kodeksu wykroczeń. Oczywiście chodzi tu o szczekanie lub wycie w miejscu publicznym, a więc dostępnym dla nieograniczonej liczby osób. Miejscem takim będzie np. skwer przed blokiem, gdzie pies odbywa swoje spacery, ale nie prywatne mieszkanie. Pozostaje zatem kwestia psa hałasującego w czterech ścianach czy też na balkonie. Tu zastosowanie będzie miało przepis art. 51 § 1 Kodeksu wykroczeń, który stanowi, że „kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”. Przedmiotem ochrony określonym w art. 51 jest prawo każdego z nas do niezakłóconego spokoju, porządku publicznego oraz spoczynku nocnego, określanego zwykle mianem „ciszy nocnej”.

Pies szczeka, sąsiad grozi policją Reviewed by on . Pies szczeka, sąsiad grozi policją "Moja sąsiadka straszyła nas dziś, że wezwie policję, ponieważ nasze psy szczekają w nocy i ona nie może spać. Czy może nam g Pies szczeka, sąsiad grozi policją "Moja sąsiadka straszyła nas dziś, że wezwie policję, ponieważ nasze psy szczekają w nocy i ona nie może spać. Czy może nam g Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top