niedziela, 20 stycznia 2019

Pies przeżył pożar w piecu

7 sierpnia 2018 06:25 Zostaw komentarz
Pies przeżył pożar w ... piecu

fot. Artemis Kyriakopoulou/FB

Pies przeżył pożar w … piecu

Loukoumakis – tak ma na imie pies, który przeżył szalejący pożar w greckiej miejscowości Mati chroniąc się … w piecu.
Pies spędził w ceglanym piecu prawdopodobnie dwa dni. Choć obolały i wyczerpany, na widok ludzi podniósł się i do nich podszedł.

– Zobaczyłam coś, co wygląda jak ceglany piec i pomyślałam, że jeśli coś mogło przeżyć pożar, to schowało się tam – powiedziała wolontariuszka Artemis Kyriakopoulou, która nagrała film z poszukiwań. Na zdjęciach widać, że wyczerpany pies podchodzi do ludzi i merda ogonem. – Kiedy go znaleźliśmy wyglądał jak nadpalony, włochaty koc. Miał nawet spalone rzęsy – opowiadała wolontariuszka, która tymczasowo zajmuje się zwierzęciem. Lada dzień Loukoumakis trafi do Antonii Paraschou.

Pies ma około 4,5 roku, dostał antybiotyki i powoli dochodzi do zdrowia. Prawdopodobnie przed pożarem był bezpańskim psem. Teraz znalazł tymczasowy dom u Artemis Kyriakopoulou.
Tegoroczne pożary w Grecji należały do najtragiczniejszych w skutkach w Europie w XXI wieku. Zginęło w nich ok. 90 osób – więcej niż w 2007 roku, kiedy na Półwyspie Peloponeskim życie straciło 70 osób. Okolice Mati są pełne ciał dzikich i bezdomnych zwierząt, które nie zdążyły uciec przed ogniem.
źródło: polsatnews.pl

 

Pies przeżył pożar w piecu Reviewed by on . [caption id="attachment_35661" align="alignleft" width="300"] fot. Artemis Kyriakopoulou/FB[/caption] Pies przeżył pożar w ... piecu Loukoumakis - tak ma na imi [caption id="attachment_35661" align="alignleft" width="300"] fot. Artemis Kyriakopoulou/FB[/caption] Pies przeżył pożar w ... piecu Loukoumakis - tak ma na imi Rating: 0

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby zostawić komentarz.

scroll to top